واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه

به گزارش کتاب ارزان، در پی پیغام های بعضی بازنشستگان مبنی بر عدم دریافت عیدی مدیرکل امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی دراین باره ارائه کرد.

واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه

به گزارش ایسنا، علی خدامی گفت: در راستای مصوبه هیئت وزیران، دستورالعمل نحوه محاسبه و پرداخت عیدی سال 1400 تهیه شد و واریز مبلغ عیدی طبق آن انجام گرفته است.

وی شرح داد: طبق مصوبه 27 بهمن ماه هیئت وزیران، برای بازنشستگان و موظفینی که پرداخت حق عائله مندی و اولاد آن ها برعهده صندوق بازنشستگی کشوری و در فهرست حقوق بهمن ماه به آنان حقوق پرداخت شده، مبلغ ثابت 16 میلیون ریال به عنوان عیدی سال 1400 پرداخت شده است و در صورت وجود چندین وظیفه بگیر از یک دفتر کل، مبلغ فوق به صورت مساوی بین وظیفه بگیران تقسیم می گردد.

خدامی اضافه کرد: علاوه بر این مبلغ، به بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس ردیف بودجه تعریف شده در سیستم به آن ها عائله مندی تعلق می گیرد، حداکثر تا سقف چهار میلیون ریال پرداخت شده است.

به گفته وی، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس تعاریف مندرج در سیستم، حق اولاد از طرف صندوق به آن ها پرداخت می گردد، به ازای هر فرزند مبلغ ثابت یک میلیون و 500 هزار ریال پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری بعلاوه خاطرنشان کرد: احکامی که در نیمه دوم بهمن ماه تا قبل از تاریخ مصوبه هیئت وزیران به صورت قطعی و جاری تغییر نموده، ولیکن عیدی آن ها در سرانجام بهمن ماه کارسازی نشده است؛ حسب پردازش، احکام عیدی آن ها در اسفندماه 1400 کارسازی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خدامی اضافه کرد: دستگاه هایی که فاقد ردیف بودجه ای هستند، می بایست طبق رویه هر ساله، رأساً نسبت به کارسازی عیدی به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران خود اقدام نمایند و صندوق بازنشستگی کشوری در این خصوص، هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2073

به "واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز عیدی بازنشستگان جامانده با حقوق اسفندماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید