وزارت بهداشت: فروش اینترنتی دارو ممنوع است

به گزارش کتاب ارزان، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی وزارت بهداشت، گفت: خط 6 سامانه 190 به علت تکالیفی که در قانون جوانی جمعیت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محول شده به سوالات، پیشنهادات و شکایات مردمی به طرح جوانی جمعیت اختصاص داده شد.

وزارت بهداشت: فروش اینترنتی دارو ممنوع است

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا با اشاره به راه اندازی خط پاسخگویی درباره جوانی جمعیت در سامانه 190، گفت: سامانه 190 دارای شش خط بود که ما سه خط دیگر به این سامانه اضافه کردیم و اکنون دارای 9 خط است.

وی اضافه کرد: خط 6 را به علت تکالیفی که به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محول شده، به سوالات، پیشنهادات و شکایات مردم به طرح جوانی جمعیت اختصاص دادیم.

رحیم نیا تاکید نمود: مردم به وسیله خط 6 سامانه 190 می توانند اگر در مراحل طرح افزایش جمعیت سوالاتی درباره نازایی دارند و یا شاهد هزینه های زیاد آزمایشگاه و دارو و یا رفتار نادرست و یا عدم باورمندی پرسنل به طرح افزایش جمعیت بودند با ما در میان بگذارند.

وی توضیح داد: اگر مردم به مراکز درمانی و بهداشتی منطقه خود مراجعه نموده و شاهد تبلیغ و ترویج سیاست های کاهش و کنترل جمعیت بودند نیز می توانند به وسیله این سامانه به ما اعلام نمایند. هرچند خوشبختانه طی بازدیدی که از تعدادی مراکز بهداشتی و درمانی داشتیم شاهد اجرای سیاست های ابلاغی وزارت بهداشت درباره حمایت از خانواده و افزایش جمعیت بودیم.

رحیم نیا یادآور شد: به اقرار نمایندگان مجلس، وزارت بهداشت در بحث جوانی جمعیت فعال ترین وزارتخانه است و بر اساس تکالیف قانونی که در امر جوانی جمعیت انجام می دهد، سبب شده از وزارتخانه های دیگر، خیلی جلوتر باشد.

فروش اینترنتی دارو ممنوع است

بنابر اعلام وبدا، وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به گزارشات مردم اهمیت می دهد، گفت: این نکته مهم را به هموطنان تاکید می کنیم که فروش اینترنتی دارو ممنوع است. چون نمی توانیم اصالت دارویی که به صورت اینترنتی به دست مصرف نماینده و مردم کشورمان برسد را تائید کنیم، فعلا فروش اینترنتی دارو را ممنوع نموده ایم مگر اینکه زیرساخت های آن فراهم گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2131

به "وزارت بهداشت: فروش اینترنتی دارو ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: فروش اینترنتی دارو ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید