پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر

به گزارش کتاب ارزان، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با تاکید بر ایجاد صندوق سفر برای ارزانی سفرهای داخلی به گرانی سفرهای نوروزی پرداخت و گفت: با بهره 30 درصدی بانک ها نمی توان به سمت ارزانی سفر پیش رفت و باید برای همکاری بخش خصوصی بهره بانکی کاهش یابد.

پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا نوروز 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

محمدحسن کرمانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، درباره چرایی گرانی سفرهای داخلی نسبت به سفر به بعضی کشورهای همسایه به مانند ترکیه گفت: مسلماً عوامل تشکیل دهنده سفر در ایران خیلی گران است که شامل حمل و نقل، غذا، اقامت و ... است، یعنی در مجموع هزینه های تمام شده در ایران با سودهای آن در کشور بالا است.

تفاوت سفر به ترکیه با سفرهای داخلی در سرزمین ترک ها

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در توضیحات بیشتر درباره چرایی گرانی بعضی سفرهای داخلی نسبت به ارزانی سفر به ترکیه مطرح نمود: البته این ارزانی بعضی تورهای سفر به ترکیه برای اتباع ایرانی است و ما نمی دانیم که سفر در داخل ترکیه برای اتباع خودشان به چه صورت است، ولی گرانی سفرهای داخلی ایران به دلیل عوامل تشکیل دهنده سفر است.

فواید صندوق ملی سفر

کرمانی در ادامه ایجاد صندوق سفر را پیشنهاد کرد و گفت: سالهاست ما با ارائه این پیشنهاد دنبال تشکیل این صندوق هستیم تا مردم با پس انداز ماهانه مبلغ اندک و ناچیزی بتوانند از سوبسید و تخفیف های سفر به خصوص در ایام و فصول کم سفر برخوردار شوند، یعنی ما باید به سمتی برویم که اصلاً سفر در نوروز گران گردد و برای ایام کم سفر مدیریت سفر ارزان صورت پذیرد تا مردم در طول 12 ماه سال بتوانند به سفر بروند.

رونق گردشگری با سفرهای با برنامه

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی توضیح داد: بنابراین با تشکیل صندوق ملی سفر که باید دولت این کار را انجام دهد این فرصت به وجود می آیید تا با پول پس انداز مردمی و همچنین اعتباری که دولت تخصیص می دهد بتوان از ظرفیت های مکان ها و امکانات سفر در ایام کم سفر استفاده کرد که مهمترین فایده این کار رونق گردشگری مدیریت شده است یعنی مردم با برنامه به سفر بروند.

چرا باید سفرهای نوروزی گران گردد

کرمانی ادامه داد: بنابراین با خرید انبوه و پیش خرید کردن سفر می توان به سمت سفر ارزان پیش رفت و این مسئله ملزم آن است که سفر در بعضی ایام گران گردد به مانند ایام نوروز؛ زیرا در ایام شلوغی سفر اصلاً دادن سوبسید و ارزانی سفر معنا ندارد و باید برای ارزانی سفر به سمت ظرفیت های خالی سفر در دیگر فصول پیش رفت که البته این کار به برنامه ریزی عملیاتی و ورود جدی دولت احتیاج دارد زیرا اقتصاد در دست دولت است و بخش خصوصی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد.

سفر ارزان با بهره های بانکی کنونی امکان ندارد

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی یکی از الزامات مهم تشکیل صندوق ملی سفر را پایین آمدن بهره های بانکی مطرح نمود و گفت: با بهره 30 درصدی بانک ها نمی توان به سمت ارزانی سفر پیش رفت و برای انگیزه همکاری بخش خصوصی باید بهره بانکی به یک تا دو درصد کاهش یابد، که مسلماً پایین آمدن بهره بانکی نیز در اختیار دولت است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 اسفند 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 695

به "پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید