چین برای مقابله با کرونا واردات گوشت را متوقف کرد

به گزارش کتاب ارزان، اداره کل گمرک چین از توقف واردات گوشت برای جلوگیری از ابتلای خوشه ای به ویروس کرونا اطلاع داد همزمان شبکه های اجتماعی چین از تعطیلی یک فروشگاه عظیم در پایتخت این کشور برای مقابله با ابتلای خوشه ای کرونا و آزمایش همه کارکنان و مشتریان آن گزارش نموده است.

چین برای مقابله با کرونا واردات گوشت را متوقف کرد

از سرانجام ماه گذشته میلادی واردات گوشت از کشورهای برزیل، آرژانتین، آلمان، هلند و کانادا به دلیل نگرانی از آلودگی به ویروس کرونا متوقف شده است.

این تعلیق در شرایطی است که سه هفته قبل در بازار گوشت شین فادی در شهر پکن مواردی از ابتلا به کرونا پس از 55 روز گزارش شد در آن موقع اعلام شد که فراورده های گوشت و ماهی باعث این آلودگی شده است.

بنا به این گزارش، جلوگیری از واردات گوشت از این کشورها نشان می دهد که پایتخت چین نگرانی های فراوانی درباره کیفیت گوشت وارداتی دارد و می خواهد از منابع آلودگی به هر شکلی جلوگیری به عمل آورد.

چین سال 2019 میلادی بیش از 6 میلیون تن گوشت عمدتا از برزیل و کشورهای اروپایی وارد کرد اما ابتلای شماری از کارکنان شرکت های تولید گوشت بخصوص در برزیل به کرونا در تصمیم دولت چین برای تعلیق واردات تاثیرگذار بوده است.

تعطیلی فروشگاه عظیم پکن برای جلوگیری از ابتلای خوشه ای

در خبری دیگر اما پلیس و نهادهای بهداشتی چین یک فروشگاه بسیار عظیم شی جینشان در شمال غرب پکن را محاصره و از ورود و خروج همه افراد و کارکنان مشتریان جلوگیری کردند.

بنا به گزارش های تصویری، فرد مبتلا یک زن است که پس از آگاهی از ابتلای به کرونا هراسان در داخل فروشگاه فریاد می کشید و این باعث تعجب و البته هراس دیگران نیز شده بود.

همچنین عکس ها و تصاویری از صف های بسیار طولانی در سراسر فروشگاه به چشم می خورد که مربوط به مشتریان و کارکنان کل فروشگاه است که باید همگی تحت آزمایش کرونا قرار بگیرند.

روزنامه گلوبال تایمز چین گزارش نموده است بر اساس دستور مراکز کنترل و پیشگیری بیماری هیچکس مجاز به ورود به فروشگاه مذکور که واندا پلازا نامیده و از فروشگاه های زنجیره ای بنام چین محسوب می گردد را ندارد.

ویدیو کلیپ های زیادی از این رویداد در میان شبکه های اجتماعی رد و بدل می گردد و نشان می دهد که زن فریاد کنان می گوید آزمایش کرونا وی مثبت اعلام شده است و مردم با نگرانی و ترس از کنار وی عبور می نمایند. او سپس روی زمین می نشیند و آغاز به گریه کردن می نماید.

صاحب رستورانی که این زن در آنجا غذا می خورده است گفت: او برای صرف ناهار آمده بود که ناگهان تلفنی به او خبر دادند نتیجه آزمایش کرونا وی مثبت بوده است.

این زن با نام خانوادگی شیه بی درنگ توسط ماموران بهداشت به یک بیمارستان برای تشخیص کرونا انتقال یافت و همه کسانی که با او در ارتباط بودند ، قرنطینه شده اند.

امروز آدینه با افزوده شدن 2 نفر دیگر به کرونایی ها پکن شمار کل مبتلایان در 3 هفته گذشته در این شهر به 331 نفر رسید.

هواپیمای شبیه سازی تایوان برای سفر در همه گیری کرونا

هزاران نفر از مردم بخصوص آنهایی که علاقه فراوانی به سفر در جریان همه گیری کرونا دارند از ابتکار تایوان استقبال نموده و برای ورود به فرودگاه و هواپیماهای ساختگی اسم نویسی نموده اند.

افراد در جریان این برنامه شبیه سازی شده که برای خاموش کردن عطش آنها برای گردشگری و سفر در دوران شیوع کرونا است وارد فرودگاه می شوند و از بخش کنترل گذرنامه و بازرسی امنیتی عبور می نمایند.

آنهایی که از این مرحله عبور می نمایند سپس برای سفر وارد هواپیماهای شبیه سازی و ساختگی می شوند و مهمانداران برنامه سفر را برای آنها تشریح می نمایند.

همه افرادی که در این برنامه ثبت نام نموده اند این مراحل را سپری می نمایند اما اصلی ترین نکته ماجرا اینجاست که آنها هرگز پیروز به ترک تایوان برای سفر به کشور دیگری در این برنامه ابتکاری شبیه سازی نمی شوند.

کسانی که تشنه سفر بخصوص در ایام شیوع کرونا هستند، این ابتکار را یک تجربه بسیار جالب توصیف نموده و گفته اند که توانستند وارد فرودگاه سون شان در تایوان شوند و از کنترل گذرنامه و بازرسی ایمنی عبور نمایند و به هواپیما سوار شدند ولی هرگز تایوان را ترک نکردند.

گزارش رسانه های تایوانی حاکی است که برای شرکت در این برنامه 7 هزار نفر ثبت نام نموده اند اما روزانه دهها نفر در آن مشارکت دارند و قرار است در هفته های آینده پروازهای ساختگی و شبیه سازی بیشتری برای این برنامه ابداعی اختصاص داده گردد.

هسیا چون شهروند 38 ساله تایوانی که پسرش را نیز برای شرکت در این برنامه همراه آورده بود گفت: اقدام جالبی بود واقعا علاقه زیادی به سفر حتی در این شرایط دارم ولی نمی توانم چنین کاری انجام دهد و برای همین در این برنامه شرکت کردم.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1127

به "چین برای مقابله با کرونا واردات گوشت را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برای مقابله با کرونا واردات گوشت را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید