چین کره ماه را به زمین آورد!

به گزارش کتاب ارزان، ایسنا نوشت: چین اتاقک شبیه سازی شده ماه را برای آماده سازی فضانوردان برای فرود روی قمر زمین ساخت. این کشور میخواهد تا سال 2030 فضانوردانش را به ماه برساند

چین کره ماه را به زمین آورد!

دانشمندان چینی یک اتاقک برای شبیه سازی شرایط روی سطح ماه ساخته اند تا به آماده سازی این کشور برای اکتشافات آینده در ماه یاری کند. این محفظه خلاء که به طور ویژه طراحی شده است دارای یک تفنگ الکترونی برای فراوری گرد و غبار با بار منفی، چراغ های دوتریوم برای ایجاد پرتوهای فرابنفش برای فراوری بار الکتریکی مثبت با ولتاژ پایین و یک صفحه ارتعاشی برای شبیه سازی گرد و غبار در هوا است.

دانشمندان در این مرکز شبیه سازی با ذرات غباری که خواصی مشابه ذرات موجود در ماه دارند، ساخته اند. این عناصر در کنار هم محفظه ای ایجاد می نمایند که امکان آزمایش مواد و وسایل را در شرایط شبیه سازی شدهی ماه فراهم می نماید.

این تاسیسات به وسیله موسسه فناوری هاربین(HIT) مستقر در شهر هاربین در استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین پیشرفته است.

لی لی یی رئیس موسسه محیط زیست فضایی و علوم مواد در موسسه فناوری هاربین می گوید: شبیه ساز جامع سطح ماه که قادر است چندین محیط بسیار شبیه به شرایط واقعی ماه را شبیه سازی کند، به ما یاری می نماید مکانیسم تشکیل غبار ماه در چنین محیطی و اثرات آن بر فضاپیماها، لباس های فضایی و فضانوردان را درک کنیم.

لی ادامه داد: در اتاق آزمایش، ما می توانیم شش نوع اصلی از عوامل محیطی را شبیه سازی کنیم. این یک مرکز آزمایشی است که می تواند بیشترین عوامل محیطی را شبیه سازی کند و عملکرد جامعی شبیه به محیط واقعی فضایی در دنیا دارد.

یک دانشمند برجسته چینی ماه گذشته گفته بود که چین در حال کار برای فرود فضانوردان روی ماه پیش از سال 2030 است. این کشور روی سخت افزارهای مورد احتیاج برای این ماموریت از جمله یک موشک تازه، یک فضاپیمای نسل تازه برای فضانوردان و یک سطح نشین کار می نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2274

به "چین کره ماه را به زمین آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین کره ماه را به زمین آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید