کنترل بازار پس از افزایش قیمت بنزین در زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تشدید نظارت ها پس از سهمیه بندی، اثربخشی زیادی بر کنترل قیمت ها داشته و شمار بازدیدهایی که منجر به تشکیل پرونده می شد از 5 به 11 درصد رسیده است.

کنترل بازار پس از افزایش قیمت بنزین در زنجان

به گزارش خبرنگاران انلاین به نقل از ایرنا، ناصر فغفوری در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان زنجان اضافه نمود: بعضی احکام قضایی و تعزیراتی، بازندارنده نبود که طی هماهنگی با رئیس کل دادگستری استان تقاضا کردیم که احکام را برای شرایط خاص کنونی تغییر دهند تا بازدارندگی موثری برای بازار داشته باشد.

وی اظهار کرد: اولویت اصلی، تامین به موقع و کافی کالاها است که پس از سهمیه بندی بنزین و از ابتدای آذر، تکلیف شده و به موازات آن نظارت هم باید صورت پذیرد.

فغفوری اعلام کرد: شرایط بازار استان زنجان به مراتب بهتر از استان های شمال غرب کشور است و کوشش کردیم در نظارت و بازرسی بازار، هماهنگی لازم با بخش امنیتی را نیز داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: کم فروشی بنزین از بعضی صندلی ها گزارش شده و بنزین فروشی در صندلی ها نیز رسمی شده و به ندرت اجازه می دهند که بنزین آزاد 30 هزار ریالی زده گردد.

وی اظهار کرد: بعضی صندلی داران می گویند کارت موجود است و کارت مورد نظر را برای سوختگیری در اختیار رانندگان قرار می دهند.

بنزین فروشی توسط بعضی خودروهای عمومی وجود دارد

معاون خدمات شهری شهرداری زنجان نیز گفت: فروش بنزین توسط خودروهای عمومی به ویژه دوشغله ها و آن هم در ایام پایانی ماه به دلیل اینکه بنزین باقی مانده ذخیره نمی گردد، اتفاق می افتد.

غلامحسن احمدی در مورد ثبت نام وانت های درون شهری برای تامین سوخت مورد احتیاج، گفت: به این منظور، دستورالعمل کشوری صادر شده و در شورای اسلامی شهر زنجان نیز مصوب شده است و اجرا می گردد.

احمدی ادامه داد: دریافت هزینه ثبت نام نیز طبق دستورالعمل کشوری است.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان نیز در اگفت: در گذشته مسافربران شخصی روستایی با معرفی نامه از سوی شورای اسلامی شهر یا روستای مربوطه ساماندهی می شدند که این بار هم انتظار می رود این اقدام با روش های مشابه انجام گردد.

سیدمحمود موسوی اظهار کرد: در مورد وانت های شخصی برون شهری نیز در صورتی که الزام صدور بارنامه، کشوری باشد رعایت می گردد اما در غیر این صورت، جزیره ای عمل کردن بوده و تبعاتی خواهد داشت.

وی اضافه نمود: در صدور بارنامه نیز وانت ها به سمت شرکت های تعیین راهنمایی نشوند، زیرا احتمال سوء استفاده وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 664

به "کنترل بازار پس از افزایش قیمت بنزین در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل بازار پس از افزایش قیمت بنزین در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید