گروتِسکده یک شیرازی روی پیشخوان کتابفروشی ها

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، این اثر که در اواخر سال 1399 نگارش شده، نمایشنامه ای 110 صفحه ای در قطع رقعی است که به وسیله انتشارات پژهان در شیراز به مرحله نشر رسیده و اوایل تیر 1400 روانه بازار کتاب شده است.

گروتِسکده یک شیرازی روی پیشخوان کتابفروشی ها

از آل یس پیش از این، نمایشنامه های جنگل سپید، پیتزا گوشت و قارچ، آخرین سفر تاریخی برای آرامشِ سبز، کافه خاطرات، زیرزمین پلاک آخر، تنالیته معاصی اثری روی تخته سیاه هم در سال های گذشته منتشر شده که از این میان، نمایشنامه زیرزمین، پلاک آخر در سال 1398 پیروز به کسب جایزه هیئت داوران جشنواره بین المللی تئاتر مریوان برای نویسندگی، ایده پردازی و طراحی شده بود.

همانطور که از نام و اسم این کتاب معین است، گروتِسکده نمایشنامه ای گروتسک است. گروتِسک نوعی از طنز در ادبیات و هنر است که بسیار شبیه به طنز سیاه بوده ولی با آن تفاوت هایی دارد. در لغت، هر چیزِ تحریف شده، زشت، غیرعادی، خیالی یا باورنکردنی را گروتسک یا عجیب و غریب می گویند. گروتسک، مخاطب را در میان خنده و هراس، معلق می گذارد. تردید بین خندیدن یا وحشت کردن؛ بلاتکلیف میان مضحک بودن و سیاه بودنِ محتوا. گروتسـکده را در کنار نمایشنامه پیتزا گوشت و قارچ، می توان متفاوت ترین آثار از این نویسنده در زمینه نمایشنامه نویسی دانست.

آل یس ایده این نمایش نامه را حاصل کنجکاوی خود برای نوشتن در ژانرها و موضوعات مختلف می داند؛ او بعلاوه در خصوص انتشار کتاب هایش، از فرایند مثبت و تعامل سازنده انتشارات پژهانُ تقدیر نموده و حسن مدیریت و رفتار حرفه ای این نشر شیرازی را موجب تسهیل در فرایند کار و هم دل گرمیِ نویسندگان دانسته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1787

به "گروتِسکده یک شیرازی روی پیشخوان کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروتِسکده یک شیرازی روی پیشخوان کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید