177 اختراع ایرانی راستا ثبت بین المللی را پیمود ، تبدیل ایده به محصولات ایران ساخت

به گزارش کتاب ارزان، حمابت از ثبت اختراع یکی از مهم ترین فعالیت های کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و تا به امروز 177 اختراع با حمایت کانون در ادارات ثبت اختراع بین المللی ثبت شده است.

177 اختراع ایرانی راستا ثبت بین المللی را پیمود ، تبدیل ایده به محصولات ایران ساخت

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، یاری به تجاری سازی دستاورد های پژوهشی و عدم افشای نتایج با ارزش تحقیقات از مزایای ثبت اختراع است. اقدامی که راستای سخت دارد. از این رو کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت 90 درصدی خود در این راستا همراه پژوهشگران، فناوران و شرکت های دانش بنیان است.

پس از ارسال طرح مراحل ارزیابی در کانون برای احراز شرایط لازم برای حمایت ثبت اختراع خارجی شروع می گردد. در گام نخست نحوه تنظیم تقاضانامه و الزامات رسمی با در نظر گرفتن قوانین دیگر کشور ها ارزیابی می گردد که به آن آنالیز شکلی می گویند. پس از آن اختراع آنالیز ماهوی می گردد. در این بخش آنالیز شرایط محتوایی اختراع که به وسیله مقایسه با دانش پیشین سنجیده می گردد.

طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ تا به امروز 2 هزار و 342 درخواست به کانون ارسال شده و از این تعداد 391 پرونده در ارزیابی محتوایی تایید شده است. درنهایت هم با حمایت کانون 177 اختراع تا به امروز گرنت شد و راستا تبدیل ایده به محصولی ایران ساخت را هموار کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1860

به "177 اختراع ایرانی راستا ثبت بین المللی را پیمود ، تبدیل ایده به محصولات ایران ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "177 اختراع ایرانی راستا ثبت بین المللی را پیمود ، تبدیل ایده به محصولات ایران ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید