آزمایش یک موشک فراصوت جدید در روسیه

به گزارش کتاب ارزان، یک منبع روس به خبرگزاری تاس این کشور اطلاع داد، نیروی هوایی روسیه اخیرا یک موشک فراصوت جدید آزمایش نموده است.

آزمایش یک موشک فراصوت جدید در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل کتاب ارزان، رسانه روس در گزارشی به نقل از یک منبع صنایع نظامی این کشور از آزمایش موشک فرا صوت جدید در نیروی هوایی این کشور اطلاع داد.

به نوشته خبرگزای تاس، بنا بر گفته این منبع روس که نامش فاش نشده، این موشک جدید نسخه اصلاح شده موشک بمب افکن توپولوف تو-22ام 3 ام است.

این منبع توضیح داد: اخیرا یک موشک جدید فراصوت روی (بمب افکن استراتژیک) تو-22ام 3 آزمایش شد. این موشک به همراه تعدادی دیگر از جدیدترین تسلیحات هوابرد، بخشی از تسلیحات ارتقا یافته تو-22ام3 ام خواهد بود.

بنا بر اطلاعات این منبع، از چند سال قبل کار بر روی موشک جدید شروع شده بود و تست هایش هم باید به صورت همزمان با کار ارتقای بمب افکن تو-22 ام 3 ام تکمیل گردد.

منبع روس بدون اشاره به مشخصات و جزئیات موشک جدید فرا صوت، اضافه کرد: این موشک با موشکهای ایکس-32 نیروی هوایی روسیه کاملا تفاوت دارد.

خبرگزاری تاس ضمن انتشار این خبر خاطرنشان کرد، به رغم کوشش برای دریافت تاییدیه رسمی این خبر مقام ها از اظهارنظر درباره تایید یا تکذیب آن امتناع کردند.

طبق این گزارش، صنایع دفاعی روسیه چندی قبل از استقرار و به کارگیری دو نوع جدید از موشک های فرا صوت نیروی هوایی اطلاع داده بود.

بنا بر گزارش تاس، بمب افکن تو-22 ام 3 ام نسخه ارتقا یافته تو-22 ام 3 است و قابلیت جنگی بیشتری دارد و در تاریخ 28 دسامبر 2018 اولین بار این بمب افکن به پرواز درآمد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1031

به "آزمایش یک موشک فراصوت جدید در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش یک موشک فراصوت جدید در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید