آموزش ساخت وسایل تزیینی زیبا و خاص برای خانه

به گزارش کتاب ارزان، در این آموزش روش درست کردن درخت نگینی تزیینی و کاسه تزئینی با چسب و گل های طبیعی یاد داده شده است که علاوه بر منحصر بفرد بودن به وسایل کمی برای ساخت احتیاج دارند.

آموزش ساخت وسایل تزیینی زیبا و خاص برای خانه

برای یاد دریافت روش ساخت وسایل تزیینی زیبا و خلاقانه با خبرنگاران همراه شوید.

1- درست کردن درخت با مهره های تزیینی

این درخت نگینی زیبا در ویترین، میز توالت و یا برای تزئین حمام و دستشویی به کار می رود. برای ساخت درخت مهره ای به یک سنگ با اندازه متوسط، سیم مسی 0.5 میلی متری و مهره های تزیینی رنگارنگ احتیاج دارید.

1- ابتدا سیم مسی را به رشته های حدود 20 الی 30 سانتی متری تقسیم کنید، اگر اندازه سنگ شما عظیم باشد و یا بخواهید که طول شاخه ها بلندتر باشد می توانید اندازه سیم را بلندتر بگیرید.

2- هر رشته سیم را از وسط تا زده و بعد آن را به دور سنگ بپیچانید. به همین ترتیب همه رشته سیم هار را دور سنگ بپیچید.

3- همه رشته سیم ها را با هم گرفته و حدود 3 سانتی متر دور هم بپیچید تا تنه درخت شکل بگیرد. سپس با ادامه رشته ها باید شاخه ها را بسازید. برای این کار باید هر چند رشته را با هم بگیرید و بپیچانید و سپس انتهای رشته را آزاد بگذارید.

4- حال زمان آن است که مهره های رنگی را به درخت آویزان کنید. این مهره های تزیینی را می توانید خریداری کنید و یا از مهره گردنبندهای قدیمی و یا حتی تسبیح های خراب بهره ببرید.

مهره ها را با هر ترتیب و رنگی که می خواهید وارد سیم کنید و انتهای آن را ببندید. برای همه رشته ها این کار را انجام دهید و سعی کنید که از مهرهای متنوع بهره ببرید تا درخت زیباتری داشته باشید. همچنین توجه کنید که هرچه شاخه ها پر تر باشد حالت آن بهتر می گردد.

5- اکنون درخت مهره ای شما آماده شده است و می توانید از آن در محل های مختلف استفاده نمایید.

برای اینکه بتوانید وسایل تزیینی جذاب تری نیز درست کنید می توانید از مطلب ساخت وسایل تزیینی مدرن با بادکنک دیدن کنید.

2- روش درست کردن کاسه تزیینی گل دار

برای درست کردن این کاسه زیبا به چسب مایع شفاف، گل های طبیعی و یا مصنوعی،دو کاسه با دو سایز مختلف احتیاج دارید.

1- کاسه عظیمتر را بردارید و کاملا با روغن آن را چرب کنید سپس گل ها را طبق سلیقه خود کف آن بچینید. بعد کاسه کوچکتر را نیز روغنی نموده و داخل آن قرار دهید و روی دیواره های کاسه نیز گل بچینید.

2- کاسه کوچک را با دست نگهدارید و چسب را به آرامی داخل کاسه عظیمتر بریزید. وقتی همه دور کاسه تا بالا پر از چسب شد درب کاسه را ببندید و آن را در محلی قرار دهید که تکان نخورد و اجازه دهید چسب کاملا خشک گردد.

3- بعد از خشک شدن چسب می توانید درب کاسه را بردارید و ابتدا کاسه کوچک را در آورید و سپس ظرف ترئینی را از در اورید.

حال ظرف زیبای شما آماده استفاده است.

نکته: برخی از این روش برای درست کردن یخ های تزیینی استفاده می نمایند، به این صورت که از گل های طبیعی مثل گل سرخ و یا گل محمدی استفاده می نمایند و به جای چسب از آب استفاده می نمایند و سپس ظرف را داخل فریزر قرار می دهند.

اگر به درست کردن وسایل تزیینی در منزل علاقه مند هستید پیشنهاد خبرنگاران شما یاد دریافت روش ساخت تزیینات کاغذی مجالس می باشد.

گروه خانه داری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1432

به "آموزش ساخت وسایل تزیینی زیبا و خاص برای خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت وسایل تزیینی زیبا و خاص برای خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید