تکنیک های براشینگ مو به روش صحیح و اصولی

به گزارش کتاب ارزان، اصطلاح براشینگ مو بیشتر در سالن های زیبایی زنانه و به وسیله آرایشگران حرفه ای و ماهر مو به منظور ایجاد موهایی لطیف و درخشان به کار می رود. براشینگ مو یکی از زیرشاخه های شینیون مو محسوب می گردد با این تفاوت که در آن موها به صورت کامل باز بوده و از هیچ گیره ای برای جمع کردن یا بستن موها استفاده نمی گردد. در این مطلب قصد داریم به آنالیز براشینگ مو و انواع آن برای موهای مختلف بپردازیم.

تکنیک های براشینگ مو به روش صحیح و اصولی

براشینگ مو چیست؟

براشینگ به فرایندی حرفه ای برای مدل دادن به موها گفته می گردد که در آن از ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتو مو و برس گرد استفاده می گردد. در این روش آرایشگران برای مدل دادن به موها از حرارت و باد سشوار استفاده می نمایند و در نهایت موهایی صاف، درخشان و حجیم ایجاد می شوند.

انواع براشینگ مو

برای براشینگ مو با میزان های مختلف باید تکنیک های متفاوتی را به کار برد که در ادامه درباره آن ها توضیح داده ایم.

براشینگ موی کوتاه

برای براشینگ موی کوتاه باید از برس های گرد کوچک، اتو مو و سشوار استفاده کرد. براشینگ موی کوتاه به منظور حجم دهی به موها انجام می گردد. گام اول برای انجام این براشینگ توجه به مدل صورت است.

به منظور براشینگ موی کوتاه مجلسی باید از برس گرد فلزی مخصوص موهای کوتاه بهره ببرید. به این صورت که در ابتدا ریشه موها را پوش داده و برای تثبیت حالت آن کمی ژل یا تافت مو به موهای پوش داده شده بزنید. نکته مهمی که در رابطه با براشینگ موی کوتاه وجود دارد این است که باید میزان برس را براساس حجم و میزان موها انتخاب کنید و به صورت کلی برس نباید خیلی بزرگ باشد. به منظور حالت دهی ریشه و ساقه موها برس را با زاویه 180 درجه و عمود بر پشت سر نگه داشته، سشوار بکشید سپس با نگه داشتن برس با زاویه 90 درجه موها را سشوار بکشید. در نهایت موها را با برس به سمت بیرون یا داخل سشوار کشیده و حالت موها را با تافت یا اسپری تثبیت کنید.

براشینگ موی بلند

براشینگ موهای بلند را می توان با استفاده از برس های گرد با میزان های مختلف انجام داد. در صورتی که قصد دارید براشینگ را برای موهای بلند انجام دهید باید ابتدا موها را تقسیم بندی نموده سپس از پشت موها کشیدن سشوار را شروع کنید. استفاده از برس های گرد و تخت به راحتی کار یاری می نمایند. مدل های مختلفی برای براشینگ موی بلند وجود دارد. در صورتی که سشوار را به زیر و با زاویه 90 درجه انجام دهید موها پف دار می شوند و در صورتی که موها با زاویه 90 درجه رو به بیرون سشوار کنید موها پر و حجیم می شوند و باید به هر لایه پس از سشوار کشیدن تافت یا اسپری تثبیت نماینده بزنید. به منظور حفظ حالت موها باید اجازه دهید موها خنک شوند. برترین زاویه برای براشینگ موهای بلند 45 درجه است.

براشینگ موی فر

برای براشینگ موی فر ابتدا موهای خود را نم دار نموده سپس با استفاده از یک نرم نماینده بر پایه روغن موهای خود را صاف کنید. با استفاده از سر مخصوص موهای فر و قدرت کم سشوار موها را سشوار بکشید. بهتر است برای موهای فر به علت حساسیت بالا و شنمایندگی ای که دارند قبل از انجام براشینگ از اسپری های دو فاز بهره ببرید. بعلاوه در ابتدا موهای خود را برس کشیده سپس آن ها را با استفاده از حرارت سشوار براشینگ کنید. این کار باعث می گردد موها آسیب کمتری ببینند.

آموزش براشینگ مو با سشوار

روش های مختلفی برای براشینگ مو وجود دارد که در ادامه آورده شده اند.

براشینگ به زیر

در روش براشینگ به زیر برس را باید از زیر روی موها بکشید و هنگامی که برس به انتهای مو رسید آن را از زیر موها بیرون آورده و موها باید به سمت داخل باشند. در این روش باید سشوار روی موها بوده و دقیقا همزمان با برسی که زیر موها است حرکت می نماید.

براشینگ به رو

برای انجام براشینگ به رو باید برعکس براشینگ به زیر برس را از روی موها کشیده و همزمان با کشیدن برس سشوار را روی برس حرکت دهید.

براشینگ صاف

برای انجام براشینگ صاف دمای سشوار باید بسیار بالا و کاملا گرم باشد. در این روش بایدد موها را یک بار به زیر و یک بار به رو براشینگ نموده و سشوار را به صورت مستقیم از روی برس پایین بیاورید. به منظور گرفتن نتیجه بهتر می توانید در انتها از اتو مو هم بهره ببرید.

براشینگ کرلی

براشینگ کرلی برای افرادی مناسب است که می خواهند موهای صاف و لخت خود را کرلی نمایند. علاوه بر این افرادی که صورت خیلی کشیده ای هم دارند هم می توانند برای کاهش کشیدگی صورتشان از این مدل براشینگ استفاده نمایند. برای انجام براشینگ کرلی باید از براشینگ های به زیر و به رو به صورت ترکیبی استفاده نموده و از مصرف هرگونه حالت دهنده مو بر پایه روغن اجتناب کنید.

براشینگ چتری جلو مو

براشینگ چتری جلو مو به سه روش صاف، کج و ایستاده انجام می گردد. برای انجام براشینگ چتری صاف باید برس را به صورت موازی با بینی و رو به داخل حرکت دهید. براشینگ چتری کج احتیاجمند حرکت کج برس به سمت چپ یا راست بوده و در نهایت هم باید برس در جهت داخل صورت حرکت کند.

برس براشینگ مو

برای انجام براشینگ مو باید از برس های گرد استفاده کرد. برس های مناسب برای براشینگ باید بتوانند حرارت را به خوبی در بدنه خود متمرکز نموده و به طور یکسان به تارهای مو انتقال دهند. استوانه آلومینیومی ای که در بدنه برس قرار گرفته است این ذخیره و انتقال حرارت را انجام می دهد. نوع دیگری از برس های براشینگ که حرفه ای تر هستند پوشش سرامیکی در بدنه خود دارند و همین مساله باعث انتقال بهتر و یکنواخت تر حرارت به موها شده و آسیب کمتری به تارهای مو وارد می نماید. برای اطلاع از قیمت و خرید برس مو مدل براشینگ می توانید به سایت خبرنگاران مراجعه کنید.

دسته برسی که با آن براشینگ انجام می دهید هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید طراحی ارگونومیک داشته باشد تا در صورت طولانی شدن فرایند براشینگ دستتان خسته نگردد. علاوه بر این بهتر است به منظور تسلط بیشتر روی برس دسته آن لاستیکی باشد تا دستتان روی آن سر نخورد. با توجه به نکاتی که گفته شد اکنون می توانید برترین خرید برس و شانه مو را انجام دهید.

آموزش براشینگ موی کوتاه مجلسی برای خود

در ادامه به آنالیز چگونگی انجام براشینگ مو برای خود بدون احتیاج رفتن به آرایشگاه و سالن حرفه ای می پردازیم.

1. موها را بشویید

برای انجام براشینگ مو در ابتدا باید موها و به ویژه ریشه ها را به خوبی و تمیز بشویید زیرا چرب بودن موها و تمیز نبودن آن ها می تواند منجر به ایجاد نتیجه نامطلوب از براشینگ گردد. نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که موها نه باید کاملا خشک و نه کاملا خیس باشند. برترین نتیجه از اعمال براشینگ روی موهای نیمه خشک به دست می آید.

2. موها را شانه بزنید

با استفاده از یک شانه دانه درشت موهایتان را شانه نموده و گره های آن را به صورت کامل باز کنید. زیرا گره داشتن موها باعث عدم ایجاد نتیجه مطلوب در فرایند براشینگ و آسیب وارد شدن به موها می گردد.

3. از محصولات محافظ مو در برابر حرارت بهره ببرید

محصولات محافظ مو در برابر حرارت دارای ترکیباتی هستند که عایق ملایمی روی موها ایجاد نموده و مانع از ایجاد آسیب به موها در زمان سشوار کشیدن می گردد. بنابراین حتما قبل از انجام براشینگ با سشوار یا اتو مو از این محصولات روی موهایتان به میزان کافی و نه زیاد بهره ببرید.

3. موها را به شیوه صحیح تقسیم بندی کنید

در این مرحله باید برای انجام براشینگ راحت و سریع موها را به روش صحیح تقسیم بندی کنید. به این منظور موها را به 4 دسته به این صورت که ابتدا فرق وسط موها را تا انتهای سر باز نموده و سپس از وسط فرق سر تا نوک هر کدام از گوش ها یک فرق دیگر باز نموده و بدین ترتیب چهار دسته از موها ایجاد کنید.

4. شروع به حالت دادن موها با برس گرد و سشوار کنید

از یکی از دسته بندی های مو لایه نازکی از موها را برداشته و برس گرد را زیر آن دسته قرار دهید. حال سشوار را با حرارت بالا روی برس قرار داده و همزمان با آن با زاویه 90 درجه به سمت بالا حرکت دهید تا به نوک موها برسید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است این کار را چند بار تکرار کنید. گام بعدی حالت دادن موها به مدل انتخابی تان بستگی دارد. برای مشاهده و خرید انواع سشوار مورد احتیاج در این مرحله می توانید به سایت خبرنگاران سر بزنید.

5. استفاده از اسپری تثبیت نماینده حالت مو

پس از اتمام کار برای اینکه مدل مو برای ساعت ها حفظ گردد باید بلافاصله پس از انتها کارتان با سشوار سریعا به موهای خود از فاصله مناسب یعنی 30 سانتی متری اسپری تثبیت نماینده حالت بزنید.

اشتباهات رایج در براشینگ مو

در ادامه اشتباهات رایجی که منجر به ایجاد خروجی نامطلوب از براشینگ مو می شوند را توضیح داده ایم.

1. تمیز نبودن موها

امکان انجام براشینگ روی موهای غیرتمیز یا موهایی که از قبل حالت داده شده شده اند وجود دارد اما برای گرفتن برترین نتایج از براشینگ باید موها را در ابتدا تمیز بشویید. انتخاب شامپو و نرم نماینده هم می تواند تفاوت بسیار زیادی ایجاد کند. به صورت ایدئال شامپوی سبکی که بدون به جای گذاشتن به جامانده روی ساقه های مو آلودگی ها را از آن ها پاک کند بروید. در صورتی که در پی براشینگ حجم دهنده مو هستید انتخاب مناسب شامپو و نرم نماینده به این موضوع یاری می نماید. محصولاتی که فرمولاسیون سبک داشته و سرشار از ویتامین ها برای افزایش ضخامت تارهای مو باشد.

2. عدم استفاده از ابزار مناسب

ابزاری که انجام براشینگ در منزل لازم دارید شامل یک برس گرد، سشوار و سری مخصوص آن است که البته سری سشوار ضروری نیست اما وجودش به بهبود کار یاری می نماید. افراد دارای موهای لخت باید از برس های گرد سرامیکی و افراد دارای موهای فر باید از برس گرد boar bristle (موی گراز) استفاده نمایند.

3. عدم محافظت از موها در برابر حرارت

آسیب حرارت به موها اجتناب ناپذیر است اما اجازه ندهید که این موضوع مانع یادگیری شما درباره چگونگی براشینگ مو گردد. محصولات محافظ مو در برابر حرارت از موها در برابر گرما محافظت نموده و فواید دیگری مانند خشک شدن سریع تر و ایجاد ظاهر حجیم تر و نرم تر برای موها را هم به همراه دارد. این محصولات بعلاوه باعث نفوذ رطوبت به داخل کوتیکول های مو هم می شوند و همین مساله مانع از وز شدن موها شده و ماندگاری حالت آن ها را بیشتر می نماید.

4. انجام براشینگ روی موی خیس

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد در براشینگ مرتکب می شوند انجام براشینگ روی موی خیس است زیرا موهای خیس در شنماینده ترین حالت ممکن قرار داشته و به زمان بیشتری هم برای حالت گرفتن احتیاج دارند. بهتر است براشینگ را روی موهایی که نه کاملا خشک و نه کاملا خیس است انجام دهید. به این منظور در ابتدا با حوله آب موها را گرفته و سپس براشینگ مو را انجام دهید.

5. شروع نکردن براشینگ از پشت موها

بعضی افراد بر این باور هستند که باید براشینگ را از جلوی مو شروع نموده و سپس به سمت پشت موها ادامه داد. اما در صورت انجام این روش ممکن است با خطر خراب شدن تارهای جلویی مو که در ابتدا آن ها را براشینگ نموده اید روبرو شوید. به همین علت توصیه می گردد ابدا از پشت سر براشینگ مو را شروع کنید علاوه بر این براشینگ جلوی مو ساده تر است و پس از کار سختی که در رابطه با براشینگ پشت موها انجام داده اید آرامشی شیرین خواهید داشت.

6. گرفتن سشوار روی یک قسمت از موها به صورت طولانی

در صورتی که حرارت سشوار زیاد بوده و آن را روی یک قسمت از موهایتان به صورت متمرکز بگیرید و حرکت ندهید موهایتان به شدت آسیب می بینند.

در انتها

در این مطلب به آنالیز براشینگ مو که یکی از انواع روش های مدل دادن و استایل موها با استفاده از ابزارهای حرارتی و برس است پرداختیم. با بهره گیری از تکنیک های براشینگ مو و انتخاب تجهیزات و وسایل مناسب می توانید بدون رفتن به سالن آرایشگاه، خودتان در منزل هم براشینگ مو را بدون کمترین آسیب به موها انجام دهید.

منبع: VOLOOM, Allure

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 خرداد 1403 بروزرسانی: 7 خرداد 1403 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2338

به "تکنیک های براشینگ مو به روش صحیح و اصولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک های براشینگ مو به روش صحیح و اصولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید