ارائه طرح ساماندهی اجاره مسکن به ستاد ملی مبارزه با کرونا

به گزارش کتاب ارزان، معاون وزیر راه با بیان اینکه اظهارنظر درباره زمان اجرای طرح اجاره داری حرفه ای به دلیل ویروس کرونا سخت است، گفت: برای بخش اجاره مسکن تصمیماتی گرفته شده که در صورت تصویب در ستاد ملی کرونا یک گام به جلو است.

ارائه طرح ساماندهی اجاره مسکن به ستاد ملی مبارزه با کرونا

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش گروه مالی کتاب ارزان محمود محمودزاده در مورد آخرین شرایط طرح اجاره داری حرفه ای اظهار کرد: طرح اجاره داری حرفه ای سال گذشته تدوین شد و بهمن ماه برای دستگاه های ذی ربط ارسال شد.

وی ادامه داد: بعضاً برای وزارتخانه های کشور، صمت، سازمان ثبت و دستگاه های دیگر که به نوعی درگیر این بحث هستند، طرح اجاره داری حرفه ای را ارسال نموده ایم.

وی اضافه کرد: این کار برای آن صورت گرفته تا از منظر تخصصی درباره این طرح اظهارنظر نمایند، متأسفانه طی اسفندماه تا به امروز امکان برگزاری جلسات کارشناسی فراهم نبوده است. امیدواریم از این هفته بتوانیم یا به صورت مجازی جلسات کارشناسی را برگزار نموده یا با دریافت پاسخ مکتوب بتوانیم جمع بندی نهایی طرح مذکور را عملیاتی کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که می توان امیدوار بود این طرح سال جاری عملیاتی گردد، گفت: برای سال جاری اجاره داری حرفه ای به مفهوم ساختار سازی است؛ به عبارت دیگر شرکت هایی را ایجاد کنیم که این کار زمان بر است. ممکن است 3 ماه یا 6 ماه تأسیس یک شرکت زمان ببرد و اطلاع رسانی لازم برای آن انجام گردد.

محمودزاده اعلام کرد: با توجه به شرایط موجود کشور -شیوع کرونا ویروس- اظهارنظر درباره این مسئله مقداری سخت است چراکه تحرک همه تحت تأثیر قرار داده است.

وی تأکید کرد: اصلاً جزو بخش هایی است که تعیین نیست به آن اجازه فعالیت بدهند یا خیر؛ و این که فعالیت پرخطر محسوب می گردد یا خیر. این ها یکی از مسائلی است که محدودیت هایی را ایجاد نموده است.

وی گفت: برای بخش اجاره، تصمیماتی گرفته شده که قرار است در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح گردد، در صورت تصویب یک گام به جلو در بحث اجاره مسکن محسوب می گردد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، تمدید قرارداد های اجاره مسکن جزو پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی به ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا جهت حمایت از مستاجران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 917

به "ارائه طرح ساماندهی اجاره مسکن به ستاد ملی مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه طرح ساماندهی اجاره مسکن به ستاد ملی مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید