عین اللهی: مقالات علمی مرتبط با کرونا در ارتقای اساتید علوم پزشکی امتیاز 2 برابری دریافت می نمایند

به گزارش کتاب ارزان، وزیر بهداشت گفت: برای مشارکت هرچه بیشتر اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در تحقیقات مرتبط با کرونا، امتیاز مقالات علمی منتشر شده برای این گروه 2 برابر در ارتقاء محاسبه می گردد.

عین اللهی: مقالات علمی مرتبط با کرونا در ارتقای اساتید علوم پزشکی امتیاز 2 برابری دریافت می نمایند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز 30 شهریور ماه در نشست کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به اهمیت تحقیقات کاربردی گفت: تحقیقات باید بر اساس احتیاج باشد و امروز هم احتیاج ما کرونا است.

وی اضافه نمود: امتیاز مقالات کرونا را برای ارتقاء اعضای هیات علمی علوم پزشکی دو برابر می کنیم و این موضوع در هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت تایید خواهد شد.

عین اللهی ادامه داد: تحقیقاتی که در زمینه کرونا صورت می گیرد باید تحقیقات واقعی باشد نه تحقیقات کاذب و از کمیته علمی هم می خواهیم که یک بخش برای ارزشیابی این تحقیقات درنظر بگیرد.

وی اضافه نمود: به اسم مثال اساتید و محققان دانشگاه های علوم پزشکی باید در این زمینه تحقیق نمایند که چرا در بعضی از استان ها مقدار ابتلاء بالا و مقدار مرگ و میر پایین یا در هر دو مورد مقدار ابتلاء و مرگ و میر با نرخ صعودی روبرو ایم. این موضوع باید از سوی برترین دانشمندان وزارت بهداشت آنالیز گردد.

وزیر بهداشت بعلاوه تاکید نمود: تمامی دانشگاه های علوم پزشکی باید به جدیدترین مقالات علمی جهان دسترسی داشته باشند. به زبان ساده باید هر آنچه در جهانی علمی در زمینه کرونا اتفاق می افتد را از آن خبر داشته باشیم. اکنون دانشگاه ها دسترسی به مقالات به روز دارند، اما اگر دانشگاهی یا مرکزی یا عضو هیات علمی این دسترسی را ندارد به کمیته علمی اعلام کند تا این دسترسی ایجاد گردد.

وی اظهار داشت: باید در کشور در حوزه علمی به خودباوری و جامعه نگری برسیم. وقتی همه مقالات را می خوانیم باید بدانیم که در کشور چگونه آن را اجرا کنیم. بومی کردن دانش بسیار مهم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1836

به "عین اللهی: مقالات علمی مرتبط با کرونا در ارتقای اساتید علوم پزشکی امتیاز 2 برابری دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عین اللهی: مقالات علمی مرتبط با کرونا در ارتقای اساتید علوم پزشکی امتیاز 2 برابری دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید