الجزایر خواهان عذرخواهی فرانسه شد

به گزارش کتاب ارزان، الجزایر از فرانسه خواسته تا بابت اشغالگری دوران استعمار عذرخواهی کند.

الجزایر خواهان عذرخواهی فرانسه شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر گفت: ما عذرخواهی ناکافی از فرانسه دریافت نموده ایم. گام بعدی باید انجام گردد و ما منتظر هستیم. بر این باورم که با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می توانیم رویکرد بهتری داشته باشیم چون او یک مرد بسیار صادق است که به دنبال بهبود این اوضاع است.

حکومت استعماری 132 ساله فرانسه بر الجزایر و هشت سال جنگ وحشیانه که به این استعمار انتها داد، میراثی از روابط پر تنش را بین دو کشور برجای گذاشته است.

تنش های بین دو طرف روز آدینه و پس از آن شدت گرفت که الجزایر جمجمه 24 نفر از نیروهای مقاومت را که در دوران استعمار سر از بدن هایشان جدا شده بود، دریافت کرد و این جمجمه ها امروز (یکشنبه) قرار است در پنجاه و هشتمین سالگرد استقلال الجزایر دفن شوند.

رئیس جمهوری الجزایر همچنین گفت، عذرخواهی از جانب فرانسه ممکن است باعث کاهش تنش ها و ایجاد جوی آرام تر برای روابط مالی و فرهنگی به ویژه برای بیش از شش میلیون الجزایری ساکن فرانسه گردد.

نگاه مجدد جهانی به میراث استعمارگری در پی کشته شدن جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست این کشور و اعتراضات گسترده جهانی به وجود آمده است.

ماکرون در دسامبر 2019 گفته بود که استعمارگری یک اشتباه عظیم بود و خواهان بازگشت به گذشته شده بود. وی در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که استعمارگری فرانسه در الجزایر یک جنایت علیه بشریت بود.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1135

به "الجزایر خواهان عذرخواهی فرانسه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزایر خواهان عذرخواهی فرانسه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید