الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت الزام استفاده از مصالح استاندارد از موضوع هایی است که در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن است.

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان افزود: ارتقای نظارت های فنی و اجرایی و الزام آن از مقیاس نظارت های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه های طرح اقدام ملی مسکن از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.

وی ادامه داد: جهت رعایت ایمنی در ساخت و ساز دو موضوع رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ملاک عمل قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین المللی و ملی باید از اولویت های بخش ساختمان تلقی شود تا مبنایی برای ساخت و سازهای ایمن در کشور باشد.

وی ادامه داد: الزام استفاده از مصالح استاندارد از موضوع هایی است که در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن است و همچنین الگوسازی آن نیز از وظایف ذاتی سازمان ملی است که در اساسنامه نیز بدان اشاره شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص موقعیت احداث ساختمان های طرح اقدام ملی از منظر ایمنی در برابر مخاطرات طبیعی و توجه به شرایط زیست محیطی، گفت: در مطالعات طرح های جامع و تفصیلی شهرها با توجه به راستا تصویب این طرح ها و با حضور دستگاه های اجرایی مربوط، موضوع های متعدد جغرافیایی، اقلیمی و شرایط محیطی مورد تاکید و توجه است و در فرآیند تصویب طرح ها، موضوع هایی از جمله ایمنی در برابر زلزله، ایمنی در برابر خطر سیلاب، پدافند غیرعامل در طرح های توسعه شهری، مدنظر قرار می گیرد.

نبیان افزود: با توجه به اینکه طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح های کالبدی اجتماعی از طرح های توسعه شهری است تبعا متاثر از مطالعات طرح های بالادست تهیه و اجرایی شده است و ملزم به رعایت اصول و چهارچوب ها و ضوابط طرح های مذکور در حوزه مطالعات اقلیمی، جغرافیایی و طبیعی خواهد بود.

طرح اقدام ملی مسکن، پروژه دولت برای خانه دار شدن مناسب مردم در نقاط مختلف کشور است که عملیات ثبت نام آن از اسفند سال 1398 آغاز شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1439

به "الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید