ایران مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد، تحریم های متقابل در دست آنالیز

به گزارش کتاب ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن تحریم های امروز اتحادیه اروپا گفت که ایران مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا شامل مصاحبه های حقوق بشری و تمامی همکاری های ناشی از این مصاحبه ها را به حالت تعلیق در می آورد و تحریم های متقابل را در دست آنالیز دارد.

ایران مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد، تحریم های متقابل در دست آنالیز

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در مورد اقدام روز جاری اتحادیه اروپا در قرار دادن اسامی تعدادی از مقامات و نهاد های جمهوری اسلامی در فهرست تحریم های حقوق بشری اتحادیه گفت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را قویا محکوم نموده و آن را بی اعتبار می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدون شک اقداماتی از این دست از سوی مدعیان و موعظه گران دروغین حقوق بشر که با انگیزه های سیاسی، نه تنها در برابر نقض حقوق مردم ایران تحت تحریم های ضدبشری و غیرقانونی آمریکا سکوت نموده و تنها به اظهار تاسف بسنده کردند، بلکه با آن همراهی کردند، مردود بوده و موجب بی آبرویی هرچه بیشتر سوءاستفاده کنندگان از مفاهیم والایی، چون حقوق بشر است.

خطیب زاده در ادامه تاکید نمود: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا شامل مصاحبه های حقوق بشری و تمامی همکاری های ناشی از این گفت وگوها، به ویژه در حوزه های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تحریم های متقابل را در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا در دست آنالیز دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1627

به "ایران مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد، تحریم های متقابل در دست آنالیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مصاحبه های جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد، تحریم های متقابل در دست آنالیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید