تحریف سخنان جیمی ویلز-مؤسس ویکی پدیا- در چین، باعث ناخرسندی او شد

به گزارش کتاب ارزان، اینکه دولت چین با جریان آزاد اطلاعات در اینترنت، میانه خوشی ندارد، بر کسی پوشیده نیست. شاید یکی از اهداف کنفرانس جهانی اینترنت که در چین برگزار گردید، اشتیاق آنها برای مشروعیت دادن به طرز تفکر خاص مقامات چینی، در خصوص محدود کردن اینترنت و کشیدن حصاری دولتی پیرامون آن باشد. مسلما بهانه ها فراوان هستند.

تحریف سخنان جیمی ویلز-مؤسس ویکی پدیا- در چین، باعث ناخرسندی او شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در این کنفرانس مهمانان بلندمرتبه ای از شرکت های مایکروسافت، اپل، نت فلکیس، نوکیا، لینکداین نیز شرکت نموده بودند. اما یکی از مدعوین مشهور، جیمی ویلز-مؤسس ویکی پدیا- بود.

اما یکی از چیزهای جالبی که برای جیمی ویلز تازگی داشت و شاید انتظارش را نداشت، تحریف آشکار گفته هایش در مصاحبه با یکی از رسانه های این کشور یعنی China Real Time بود.

جیمی ویلز گفته بود:

ما شاهد پیشرفت خوب، اما نه فوق العاده ترجمه ماشینی هستیم که ارتباط انسان ها را با هم در سطح جهان، ارتقا می بخشد. این ترجمه ماشینی، ابزار بسیار قدرتمندی است که باعث می گردد هیچ دولتی نتواند کنترل گردش اطلاعات و دانسته های مردم را در قلمروش کنترل کند و این امر به صورت کامل منسوخ گردد و دیگر ممکن نباشد.

اما ترجمه صورت گرفته به سبک چینی!

شاید شاهد ارتقای ترجمه ماشینی باشیم که ارتباط انسان ها را با هم بهبود می بخشد و دولت همچنین می تواند تحلیل های خوبی از ارتباطات مردم در نقاط مختلف، داشته باشد.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 379

به "تحریف سخنان جیمی ویلز-مؤسس ویکی پدیا- در چین، باعث ناخرسندی او شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریف سخنان جیمی ویلز-مؤسس ویکی پدیا- در چین، باعث ناخرسندی او شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید