طراحی محوطه ویلا: جزئیات طرح احداث باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل پروژه احداث باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) را زمینه ساز بهبود سرانه های فرهنگی و اجتماعی در منطقه ها 17 و 18 دانست.

طراحی محوطه ویلا: جزئیات طرح احداث باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی که در نشست آنالیز طرح احداث باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران سخن می گفت، با بیان آنکه سرانه فضاهای فرهنگی و اجتماعی در منطقه ها 17 و 18 چندان مطلوب نیست، از پیش بینی احداث 80 هزار مترمربع پارکینگ زیرزمینی در 5 بازه مختلف باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) اطلاع داد و گفت: تکمیل این پروژه بازآفرینی شهری، علاوه بر بهبود سرانه فضاهای فرهنگی و اجتماعی، در تامین فضای مورداحتیاج پارک خودرو هم اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به توافق مدیریت شهری مرکز با راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال 1391 در مورد احداث ابنیه در نقاطی از طرح، یادآور شد: در سال 1399 معاونت فنی و عمرانی پس از آنالیز های کارشناسی، ماهیت طرح را تغییر داد و ساخت بناهای مذکور منتفی شد. متعاقباً برای طراحی این پروژه مسابقه برگزار و پس از تعیین شدن نتایج، بخشی از آن در قالب فاز نخست اجرا شد. ضمن آنکه در راستای اتصال سفرهای قطار حومه و متروی تهران، توافقی بین شهرداری تهران و راه آهن اجرا شده تا به این منظور، یک ایستگاه در منطقه 17 و یک ایستگاه در منطقه 18 در نظر گرفته گردد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران هم طی سخنانی در این نشست، با بیان آنکه منطقه 17 از منطقه ها متراکم مسکونی شهر تهران است و از این رو تقاضای قابل توجهی برای بهره مندی شهروندان از باغ راه وجود دارد، تاکید نمود: صرف هزینه در این زمینه قطعا مورد استقبال ساکنان منطقه قرار خواهد گرفت.

سید جعفر تشکری هاشمی بعلاوه با بیان آنکه حدود 4 کیلومتر مربع محدوده صنعتی در منطقه 18 شهرداری تهران وجود دارد، احتیاج به بازنگری طرح در محدوده صنعتی این منطقه را با توجه به پیش بینی مسیرهای پیاده روی محتمل دانست.

در نشست آنالیز طرح باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران علاوه بر معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت، تنی چند از مدیران ارشد و دست اندرکاران اجرایی پروژه هم حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1843

به "طراحی محوطه ویلا: جزئیات طرح احداث باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی محوطه ویلا: جزئیات طرح احداث باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید