معماری و عمران

سفر به والنسیا ، تقابل سنت و مدرنیته در شهری اروپایی

اسپانیا یکی از کشورهای توریستی در قاره اروپا است که در طول سال گردشگران بسیاری را جذب می نماید. در این کشور، شهرهای بسیاری مورد توجه توریست ها و مسافران قرار می گیرند که از جمله این شهرها می توان به والنسیا اشاره نمود. اگر تصمیم داشتید به والنسیا سفر کنید...

17 بهمن 1398

انتشار ویروس کرونا صدها دانشجوی پاکستانی را در شهر ووهان چین محصور کرد

در پی انتشار ویروس کرونا و اعلام شرایط ویژه در شهرهای مختلف چین بیش از 2 هزار دانشجوی پاکستانی در شهر ووهان چین محصور شدند.

15 بهمن 1398

سه شرط نامزد نخست وزیری عراق برای احزاب؛ سودانی: مورد حمایت ایران نیستم

یکی از کسانی که نام او برای تصدی نخست وزیری عراق مطرح شده است گفت که بر خلاف شایعات، از حمایت ایران برخوردار نیست و او برای نخست وزیر شدن سه شرط برای احزاب گذاشته است.

14 بهمن 1398

بیمه آسیا در 8 ماهه امسال چقدر خسارت داد؟

بیمه آسیا که رتبه اول شرکتهای خصوصی صنعت بیمه را در صدور حق بیمه از آن خود کرده، در هشت ماهه امسال بیش از 2 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده و 73 درصد از برآورد فروش بیمه در سال 1398 را در این مدت محقق کرده است.

11 بهمن 1398

مرمت شامل حال زندانی تاریخی می گردد

دیوارهای کاهگلی زندان اسکندر یزد یا مدرسه ضیائیه براساس سخنان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد مرمت می شوند.

3 بهمن 1398

سفر به ماسوله، رشت، اولسبلنگاه؛ سفر به سرزمین ابر و باران

هیچ چیز به اندازه طبیعت نمی تواند انرژی از دست رفته و مورد احتیاج برای ادامه زندگی را در کشاکش زندگی مدرن و پر سرعت امروز برگرداند. خوشبختانه در ایران که کشوری چهار فصل است، برای استفاده از موهبت طبیعت کافی است از جاده ها گذشت تا به راحتی به خطه سرسبز...

20 دی 1398

مسجد کبود تبریز؛ هنر معماری در دستان کاشی کاری ها

کشور ما به لحاظ آنکه تاریخ پرفرازونشیبی را به چشم خود دیده و در دوره های مختلفی نیز تحت سلطه حکومت های گوناگون قرار گرفته است دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیادی است.

9 دی 1398

بهترین هتل های 4 ستاره میلان؛ شهر عاشقان مُد در ایتالیا

میلان یکی از شهرهای پرجمعیت در ایتالیا است که گردشگران بسیاری به این شهر مُد سفر می نمایند؛ با انتخاب هتل های 4 ستاره در این شهر سفری لوکس را تجربه خواهید کرد.

2 دی 1398

700 کیلومتر راه سیل زده عشایر لرستان بازسازی شد

مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: 960 کیلومتر راه عشایری بر اثر سیل فروردین ماه سال جاری تخریب شده بود که تاکنون 700 کیلومتر بازسازی و بهسازی شده است.

7 آذر 1398

مسجد چهارمنار هند، طاق پیروزی شرق

مسجد چهارمنار هندحیدرآباد از شهرهای قدیمی هند و مرکز ایالت تلنگانا است. در این شهر، بنای تاریخی و زیبای مسجد چهارمنار (Charminar) وجود دارد، مسجدی که قدیمی ترین اثر تاریخی و نماد این شهر است. چهار منار از معروف ترین جاذبه های کشور هند می باشد، برای آشنایی...

5 آذر 1398