جهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده است

به گزارش کتاب ارزان، جلسه شورای عالی اداری عصر شنبه به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار گردید.

جهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده است

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری با اشاره به یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه در مورد عشایر، گفت: جامعه عشایری جامعه ای بسیار پرکوشش و زحمتکش است که نقش موثری در امنیت غذایی و بی نیازی کشور به بعضی محصولات کشاورزی و دامپروری ایفا می نماید.

وی ادامه داد: نقش جامعه روستایی و عشایری کشور در بخش فراوری و اقتصاد کشور بسیار مهم است و دستگاه های اجرایی باید کوشش های خود را برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به آنها افزایش دهند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به اقدامات دولت در مناطق روستایی در سال های اخیر اظهار کرد: گازرسانی در مناطق روستایی طی سال های فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از میزان گازرسانی در تمام ادوار گذشته بوده است؛ به نحوی که از ابتدای انقلاب اسلامی تا زمان این دولت به 14 هزار روستا گازرسانی شده بود و از ابتدای دولت یازدهم تا کنون نیز به بیش از 14 هزار روستا گازرسانی شده است.

جهانگیری اضافه نمود: دولت تدبیر و امید اقدامات و کارهای بزرگی نیز در حوزه آبرسانی، احداث جاده ها و مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده و تمام کوشش خود را برای رونق بخشیدن به مناطق روستایی و عشایری به کار بسته است.

در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و استاندار تهران نیز حضور داشتند، معان رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گزارشی از جلسات برگزارشده برای آنالیز طرح اصلاح ساختار موسسات آموزشی و پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرد که پس از تشریح ضرورت های موجود برای اصلاح ساختار سازمانی، حذف واحدهای موازی و سازماندهی مراکز و موسسات تحقیقاتی وابسته به این وزارتخانه، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ و این طرح با اعمال بعضی اصلاحات به تصویب رسید.

در ادامه این جلسه طرح تغییر عنوان شورای عالی عشایر به شورای عالی عشایر و توسعه روستایی مورد بحث و آنالیز نهاده شد و اعضای شورا با این طرح به منظور هماهنگی در سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان بین دستگاه های اجرایی در جهت رسیدگی به وضع جامعه روستایی و عشایر کوچ نشین کشور موافقت کردند.

طرح نگهداری و بهره برداری اماکن ورزشی توسط دهیاری ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و گفتگو و ارائه دیدگاه ها و نظرات مختلف، به وزارت ورزش و جوانان اجازه داده شد حق بهره برداری و نگهداری از اماکن ورزشی واقع در روستاها را با حفظ مالکیت دولت و تشخیص این وزارتخانه به دهیاری ها و بخش خصوصی واگذار کند.

طرح اصلاح و ابطال یکی از مصوبات شورای عالی (موضوع ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاه های کشور) به موجب رای دیوان عدالت اداری نیز در این جلسه مورد آنالیز و تصویب نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 760

به "جهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید