خبرنگاران بحرین و چین توافقنامه همکاری فرهنگی امضا کردند

به گزارش کتاب ارزان، تهران - خبرنگاران - بحرین و چین در زمینه ایجاد مراکز و اجرای برنامه های فرهنگی بین دو کشور توافقنامه همکاری امضا کردند.

خبرنگاران بحرین و چین توافقنامه همکاری فرهنگی امضا کردند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران؛ روزنامه اخبار الخلیج بحرین امروز (سه شنبه) نوشت: این توافقنامه فرهنگی دیروز با حضور وزرای امور خارجه دو کشور توسط شیخة می بنت محمد آل خلیفة رئیس اداره فرهنگ و آثار باستانی بحرین و سفیر چین در منامه امضا شد.

اخبار الخلیج، توافقنامه فرهنگی منعقد شده بین دو کشور را گام مهمی برای تقویت تلاشهای بحرین وچین جهت پیشرفت و توسعه دوستی مورد اعتماد بین دو ملت به منظور تحقق منافع مشترک و فراهم شدن زمینه شناسایی فرهنگ بحرین و چین دانست.

این توافقنامه به ایجاد یک مرکز فرهنگی چینی در منامه و یک مرکز فرهنگی بحرین در پکن با هدف بهبود درک متقابل بین دو ملت، توسعه مبادلات و ارتباطات در سطح مطلوب و توسعه روابط محبت آمیز و همکاری بین دو کشور در زمینه های فرهنگی و مردمی اشاره دارد .

افزون بر این توافقنامه، اداره فرهنگ و آثار باستانی بحرین و وزارت فرهنگ و جهانگردی چین یک برنامه پنج ساله (2021 تا 2025) شامل فعالیت های فرهنگی مانند برگزاری نمایشگاه های هنرهای زیبا، میراث فرهنگی و صنایع دستی و همچنین همکاری در زمینه باستان شناسی، حفاری، بازسازی و نگهداری اسناد و دست نوشته های تاریخی اجرا می نمایند.

وزیر خارجه چین که پس از امارات به بحرین سفر نموده بود، دیروز در جلسات جداگانه با وزیر امور خارجه، ولیعهد و شاه بحرین ملاقات و درباره مسائل منطقه ای، بین المللی و توسعه همکاری های دو کشور گفت و گو کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1606

به "خبرنگاران بحرین و چین توافقنامه همکاری فرهنگی امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بحرین و چین توافقنامه همکاری فرهنگی امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید