در ترکیه مردم لامپ روشن نمی نمایند، با نور تلویزیون زندگی می نمایند، هلندی ها هم از شمع استفاده می نمایند (تور ارزان هلند)

به گزارش کتاب ارزان، کیهان به نقل از حسن عاملی امام آدینه اردبیل نوشت: همین الان در ترکیه شب ها در خانه چراغ روشن نمی نمایند بلکه از نور تلویزیون استفاده می نمایند؟ آن ها برق دارند، اما روشن نمی نمایند، چون برق بسیار گران است.

در ترکیه مردم لامپ روشن نمی نمایند، با نور تلویزیون زندگی می نمایند، هلندی ها هم از شمع استفاده می نمایند (تور ارزان هلند)

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

یک متمول و پولدار اردبیلی می گفت اخیراً در استانبول به منزل پسرم رفته بودم دیدم پسرم وارد حمام شد، ولی سریعاً بیرون آمد گفتم تو در اردبیل حمام که می روی به این زودی ها خارج نمی شوی! چرا این جا فوراً خارج شدی؟ گفت پدر! این جا آب گرم یک نرخ دارد آب سرد یک نرخ دارد برق یک نرخ دارد این جا سهل انگاری در مصرف آب و گاز نمی گردد کرد.

یک تاجر ترک می گفت ما با گاز سه اجاق گاز خانگی شما ایرانی ها در ترکیه کارخانه راه می اندازیم! یک تاجر چینی در بندرعباس گفت ما گاز را به کارخانه می بریم نه خانه، شما اشتباه کردید گاز را به خانه ها بردید روسیه بزرگ ترین کشور گازدار با موتور خانه مرکزی گرمایش شهر ها را تامین می نماید در هیچ خانه ای گاز وجود ندارد.

در هلند در شب ها خانه ها با شمع روشن می گردد با اینکه هلند یک کشور ثروتمند و کوچک است، اما قیمت برق را پایین نمی آورد اگر ایران باشد می گویند دولت برای همه ما شام غریبان درست نموده است! اما آن ها این گونه فکر نمی نمایند، چون می خواهند ثروت کشور خودشان را حفظ نمایند. اخیراً در اخبار آمده بود که یک دولت اروپایی برای کاهش مصرف انرژی شارژ تلفن همراه و استفاده از وسایل برقی شخصی مثل کتری برقی را در ادارات ممنوع نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2224

به "در ترکیه مردم لامپ روشن نمی نمایند، با نور تلویزیون زندگی می نمایند، هلندی ها هم از شمع استفاده می نمایند (تور ارزان هلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ترکیه مردم لامپ روشن نمی نمایند، با نور تلویزیون زندگی می نمایند، هلندی ها هم از شمع استفاده می نمایند (تور ارزان هلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید