ریاض، قاهره و منامه تبادل خدمات پستی با قطر را از سر می گیرند

به گزارش کتاب ارزان، مصر، عربستان سعودی و بحرین بعد از سه سال مناقشه با قطر مبادله در زمینه خدمات پستی با این کشور را از سر می گیرند.

ریاض، قاهره و منامه تبادل خدمات پستی با قطر را از سر می گیرند

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عربستان سعودی، مصر و بحرین موافقت نموده اند مبادلات با قطر را در زمینه خدمات پستی سه سال پس از توقف آن بر سر مناقشات سیاسی از سر بگیرند.

این خبر را سازمان ملل متحد امروز دوشنبه، چند هفته بعد از ملاقات نمایندگان این کشورها با سازمانی در سازمان ملل متحد که مسئول سازماندهی و بهبود بخشیدن خدمات پستی است خاطرنشان کرد.

اتحادیه جهانی پست در بیانیه ای خاطرنشان کرد: تصمیم از سرگیری مبادلات بین المللی پستی رویدادی مبارک است.

این سه کشور به همراه امارات متحده عربی از ژوئن 2017 بخش زیادی از مراودات سیاسی، تجاری و حمل و نقلی خودشان را با قطر قطع نموده و آن را تحت محاصره قرار داده اند.

هفته گذشته محمد عبدالرحمن آل ثانی وزیرخارجه قطر در بروکسل از کشورهای محاصره کننده قطر (عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین) خواسته بود به خود بیایند.

روابط قطر با چهار کشور عربی عربستان، امارات، مصر و بحرین اندکی پس از اولین سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به منطقه بحرانی شد. چهار کشور عربی یادشده در پنجم ژوئن (2017) روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند.

عربستان، امارات، مصر و بحرین، قطر برای عادی شدن روابط، خواهان قطع رابطه ایران و اخراج نظامیان ترکیه از قطر و تعطیلی شبکه الجزیره شدند هر چند که این کشورها در مناسبات رسمی این شروط را انکار کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 787

به "ریاض، قاهره و منامه تبادل خدمات پستی با قطر را از سر می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض، قاهره و منامه تبادل خدمات پستی با قطر را از سر می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید