غلبه بر استرس شغلی با گیاه

به گزارش کتاب ارزان، این که از گیاهان گلدانی بر روی میز کار خود در اداره نگهداری کنید و هر از گاهی به آن ها نگاهی بیندازید به شما کمک می کند تا برای چند لحظه هم که شده چشم از مانیتور های خود برداشته و از فضای پرتنش کار جدا شوید.

غلبه بر استرس شغلی با گیاه

نتایج مطالعات جدید محققان ژاپنی نشان می دهد که نگهداری از گیاهان آپارتمانی در محیط کار به کاهش سطح اضطراب و استرس شغلی کارمندان کمک می کند. پژوهشگران دانشگاه هیوگوی ژاپن در این تحقیق از 63 شرکت کننده که به کار اداری تمام وقت اشتغال داشتند، خواستند تا هربار که احساس خستگی کردند به مدت سه دقیقه به خود استراحت داده و به گیاهی که بر روی میز کارشان قرار داده شده بود، نگاه کنند.

شرکت کنندگان در این پژوهش به مدت چهار هفته تعداد ضربان قلب خود را که نشانگر خوبی از واکنش استرسی بدن است، پیش و پس از نگاه کردن به این گیاهان ثبت کردند. آن ها در مرحله بعد همچنین پرسشنامه هایی را که برای سنجش شرایط روانی و سطح استرس آن ها طراحی شده بود، پر کردند.

در پایان مدت تحقیق، 27 درصد از این شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی را در تعداد ضربان قلب خود مشاهده کردند و سطح اضطراب بین بیشتر شرکت کنندگان کاهش پیدا کرد.

به گفته دست اندرکاران این پژوهش، این که از گیاهان گلدانی بر روی میز کار خود در اداره نگهداری کنید و هر از گاهی به آن ها نگاهی بیندازید به شما کمک می کند تا برای چند لحظه هم که شده چشم از مانیتور های خود برداشته و از فضای پرتنش کار جدا شوید، رویه ای که در بلندمدت به کاهش سطح استرس و اضطراب شغلی شما کمک می کند.

منبع: فرادید
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اسفند 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 706

به "غلبه بر استرس شغلی با گیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه بر استرس شغلی با گیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید