مجموعه متن و پیغام تسلیت مادر دوست و همکار (صمیمانه و رسمی)

به گزارش کتاب ارزان، پیغام تسلیت مادر برای شخصی داغدار و مصیبت زده که مادرش را از دست داده نوشته می گردد و متن ابراز همدردی با درگذشت مادر است. پیغام تسلیت مادر همکار، پیغام تسلیت مادر دوست، پیغام تسلیت سالگرد فوت مادر، متن تسلیت مادر و... را در خبرنگاران بخوانید.

مجموعه متن و پیغام تسلیت مادر دوست و همکار (صمیمانه و رسمی)

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - پیغام تسلیت مادر با توجه به مخاطب این پیغام و رابطه ارسال کننده با گیرنده به سبک های مختلف نوشته می گردد. پیغام تسلیت رسمی، پیغام تسلیت مادر صمیمی، پیغام تسلیت ادبی برای وفات مادر، شعر درباره مادر فوت شده، استفاده از عکس نوشته مادر فوت شده و... از جمله انواع مختلف نوشتن پیغام تسلیت برای مادر از جهان رفته هستند. در مطلبی که پیش روی شماست، انواع متفاوت پیغام تسلیت مرگ مادر آورده شده است.

مجموعه پیغام تسلیت درگذشت

آنچه در ادامه خواهید خواند:
  • تسلیت رسمی
  • پیغام تسلیت به دوست
  • پیغام تسلیت مادر صمیمانه
  • متن تسلیت مادر
  • شعر تسلیت مادر

پیغام تسلیت مادر (رسمی به همکار)

همکار گرامی، آقای.../ سرکار خانم....

خبر درگذشت مادر عزیزتان چنان سخت و جانسوز است که به دشواری می توان آن را باور کرد...

ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره ای جز تسلیم و رضا نیست؛ خداوند روح ایشان را قرین رحمت فرماید و به شما صبری جزیل عطا فرماید...

♦♦♦♦

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ

همکار گرامی...

ضایعه درگذشت مادر مهربان و مومنتان را از صمیم قلب تسلیت عرض می کنم. خداوند متعال روح پاک ایشان را با سرورش فاطمه زهرا محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

♦♦♦♦

سرور گرامی جناب آقای/ سرکار خانم...

تلخ تر از فقدان مادر نیست...

این مصیبت دردناک ما را نیز اندوهگین کرد. ضمن عرض تسلیت، برای شما صبر و برای آن مرحومه آرامش آرزومندیم.

♦♦♦♦

همکار گرامی/ دوست مهربانم جناب آقای/ سرکار خانم...

با نهایت تاسف، ضایعه غم بار درگذشت مادر گرامیتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای روح پاک آن مرحومه علو درجات و مغفرت الهی و برای خانواده محترم، صبر جزیل آرزومندیم.

♦♦♦♦

مشیت الهی بر این تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتم زده بـه انتظار بنشیند... و این بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت. برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت، برای سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم

♦♦♦♦

جناب آقای.../ سرکار خانم...

در غم هجران مادر مهربانتان سوگوار و پریشانیم. ما در مصیبت جانکاه تو سهیم هستیم. با امید آنکه بدانیم صبر در مصیبت نیمی از ایمان است.

از طرف... (نام خودتان یا نام شرکتتان)

♦♦♦♦

جناب آقای... / سرکار خانم...

خبر درگذشت مادر بزرگوار جنابعالی موجب تألم اینجانب شد. آن مرحومه با پروراندن فرزندی خلف چون شما عمر خویش را در جهت صواب سپری نموده و همینک بهشت برین زیر قدم اوست. اینجانب این مصیبت را به شما و خانواده داغدارتان تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای آن مرحومه از خداوند مسئلت دارم.

از طرف...

♦♦♦♦

همکار گرامی...

فقدان مادر بزرگوار جنابعالی را به شما و خانواده محترمتان تسلیت می گویم و از خداوند منّان برای آن مرحوم غفران و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.

از طرف...

♦♦♦♦

خبر تأثربرانگیز وفات مادر جناب آقای... (نام همکار)، کارمندان... (نام شرکت) را در اندوه فرو برد. ضمن تسلیت به این همکار گرامی و خانواده معزز ایشان آرزوی علو مرتبت، رفعت و غفران واسعه الهی برای آن بانوی بافضیلت، مسئلت داریم.

♦♦♦♦

همکار ارجمند...

خبر درگذشت والده مکرمه جنابعالی واصل و موجب تاسف و تاثر شد. غم فقدان مادر که عمری را در جهت تربیت و تعالی فرزندان و خانواده سپری نموده است، سنگین است. این مصیبت بزرگ را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت می گویم و از ذات اقدس الهی برای آن بانوی درگذشته رحمت و غفران و برای حضرتعالی و بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم.

♦♦♦♦

جناب آقای... / سرکار خانم... + سمت همکار

با نهایت تأسف ضایعه غم بار درگذشت والده گرامیتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای روح پاک آن مرحومه علو درجات و مغفرت الهی و برای خانواده محترم صبر بزرگ آرزومندیم.

♦♦♦♦

جناب آقای... / سرکار خانم...

با نهایت تاثر درگذشت جانسوز مادر عزیزتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده از در گاه خداوند متعال غفران الهی برای آن مرحومه و صبرو شکیبایی برای بازماندگان گرامی مسئلت می کند.

از طرف...

♦♦♦♦

غم از دست دادن مادر، بسیار جانکاه است، این غم بزرگ را تسلیت عرض می نماییم. ما را در غم خود شریک بدانید. از خداوند منان، رحمت و مغفرت برای آن مرحوم؛ و صبر و شکیبایی برای شما و خانواده محترم مسئلت دارم.

♦♦♦♦

دوست خوبم و همکار گرامی؛ از شنیدن خبر فوت مادر بزرگوارتان بسیار متاثر شدم... بنده این واقعه دردناک را خدمت شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می کنم.

♦♦♦♦

جناب آقای …/ سرکار خانم...

فقدان مادر بزرگوارتان ما را نیز اندوهگین ساخت. غفران و رحمت الهی برای آن عزیز از دست رفته و سلامتی و طول عمر با عزت برای شما از پروردگار متعال خواهانیم.

♦♦♦♦

همسفر در راه ماند

زندگی سخت است…

لیک در سفر باید بود

همراهتان از سفر ماند سیلی سهمگین باور شاید نه

سختی راه را می کند که بایستی تنها رفت صبری باید تا آرامشی زاید...

در کمال تأسف و شوکی بزرگ باخبر شدیم مادر گرامیتان دار فانی را وداع گفت... از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت نموده و برای خانواده بزرگوارشان صبر جمیل مسالت می نماییم.

پیغام تسلیت مادر

پیغام تسلیت مادر به دوست

درگذشت مادر خوبت را تسلیت عرض می کنم و از خدای مهربان می خواهم به پاس کوشش، مهربانی و اخلاق نیکو، لباس مغفرت بر روح بلندش بپوشاند و در بهشت برینش مأوا دهد.

♦♦♦♦

درگذشت مادر مهربانتان را تسلیت می گویم. هم او که وجودش چون شمعی روشنی بخش راه زندگی خانواده و فرزندانش بود و برای شما و سایر بازماندگان صبر جزیل آرزو دارم.

♦♦♦♦

تسلیت در برابر آتش غم بزرگ شما قطره آبی کوچک است که یارای اطفای آن را ندارد. اما کوشش من است برای همدلی با تو در غم از دست دادن مادرت. از خداوند صبر برای تو و خانواده محترم خواهانم. امیدوارم که غم آخرتان باشد.

♦♦♦♦

درگذشت مادرت را تسلیت عرض می کنم و از خداوند برای ایشان از خداوند بزرگ مغفرت و همنشینی با اولیا را خواستارم.

♦♦♦♦

شنیدن خبر درگذشت مادر گرامی و دوست داشتنی ات بسیار ناراحت و غمگینم کرد. از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت برای آن عزیز و صبر و شکیبایی برای تو و خانوده محترم می نمایم.

♦♦♦♦

درگذشت عزیز از دست رفته مادر مهربانت مرا در غم و اندوه فرو برد. از تو دوست خوبم می خواهم که تسلیت مرا بپذیری.

♦♦♦♦

چه سخت است غم از دست دادن کسی که برای تو خانه ساخته و با معنویت تو را در آغوش پرورده است. فقدان مادر دردی است بس بزرگ و جانکاه، لیک تقدیر را گریزی نیست. درگذشت مادر عزیزت را تسلیت می گویم.

♦♦♦♦

دوست عزیز و مهربان! فوت مادرت را تسلیت می گویم. اگرچه عزیزترینت را از دست داده ای و اندوهگین هستی اما به جای دریافت او در آرامش ابدی بیندیش و اندوه را از خود دور ساز.

پیغام تسلیت مادر؛ صمیمانه و خودمونی

هیچ جمله ای برای تسکین درد تو وجود نداره، با این حال تسلیت منو بپذیر. خداوند به تو و خانواده محترم صبر بده و مادر دلسوز و مهربونت رو غرق رحمتش کند.

♦♦♦♦

درگذشت مادر عزیزتو تسلیت میگم و از خدای بزرگ برای ایشون رحمت و برای شما و خانواده گرامی صبر میخوام.

♦♦♦♦

میگن تا شقایق هست زندگی باید کرد. قبول که شقایق زندگی تو دیگه نیستش اما چه باید کرد؟ تو باید زندگی کنی گلم. رفتن مادرت رو تسلیت میگم.

♦♦♦♦

اندوهم در سوگ فقدان مادر بزرگوارت اگر بیشتر از تو نباشه کمتر نیست. تسلیت منو بپذیر و اندوهت را با من قسمت کن که همدل و همدرد تو هستم.

♦♦♦♦

هنوز یادمه که چقدر مادرت رو دوست داشتی و چقدر دوستت داشت. از دست دادن دوست داشتنی ها سخته و از خدا می خوام یاریت کنه با غم از دست دادن او کنار بیای. فوت مادرت رو تسلیت میگم.

♦♦♦♦

فوت مادرت خیلی دردناکه. نمی دونم می تونم با کلماتم تو رو آرام کنم و از غصه ت کم کنم یا نه. فقط می دونم دلم میخواد خودتو تنها ندونی و بدونی من شریک مصیبت تو هستم.

♦♦♦♦

از جهان رفتن مادرت قلبم را به درد آورد. چقدر دوست دارم پیش تو بودم تا از راه نزدیک تسلیت و سرسلامتی می گفتم. منو ببخش و پیغام تسلیتم رو قبول کن.

♦♦♦♦

دوست تنهای به سوگ مادر نشسته! مرگ مادر سخته اما مرگ حقه. گریه کن اما سعی کن زود به زندگی برگردی. منم تسلیت میگم و آرزو می کنم تسلای خاطر پیدا کنی.

پیغام تسلیت فوت مادر

متن تسلیت مادر

از رودخانه پرسیدم:کیستی؟ گفت:همراه و همدم کوه اما راهی به سوی دریا! به کوه گفتم: از چه می نالی؟ گفت: از جدایی رود... مادر بزرگوار شما رودی بود جاری و روان و رفت تا به دریا برسد. از خدای متعال می خواهم یاری کند تا با وجود درد دوری و فقدان همچون کوه محکم و راسخ بمانید. راهی شدن مادرتان را تسلیت عرض می کنیم.

♦♦♦♦

یاس ها عطرشان را از بوی مادر به عاریت می گیرند. شبنم گل واژه اشک های مادر است. مادر شقایق دشتستان شکیبای و هم آغوش پروانه ها است. مادر صفای گل سرخ و نرگس عشق است. مادر از همه گل ها زیباتر و از همه آن ها خوشبوتر است. به یاد مادر درگذشته تان عطر همه گل های شکفته را نثار وجودتان می کنیم و تسلیت می گوییم.

♦♦♦♦

اندوه از دست دادن مادر چنان تلخ است که هیچ عبارتی را در این مقام یارای مرهم نهادن نیست. تنها یاد خداست که می تواند دل پر درد شما را تسلی بخشد. درگذشت مادر گرامی را به شما و خانواده محترم صمیمانه تسلیت گفته، برای شما صبر و برای درگذشته رحمت بی کران الهی را آرزو داریم، امید که روح آن مرحومه آرام، آسوده و خوشحال در حریم امن الهی آرام گیرد.

♦♦♦♦

هرکه جامه جهان را با دیبای آخرت تعویض کند، اگر به عشق، محبت و مهربانی مشرف باشد، در محضر حق دیدارش برای پاکدلان میسور خواهد بود. هجرت ظاهری جسم مادر گرچه برایتان سخت است؛ به درگاه حق سپاس گویید که آن اسوه مهربانی و شهره به پاکدامنی زانو به زانوی اولیای حق خواهد بود.

♦♦♦♦

دوست گرامی و والامقام! گرچه آسمان زندگی تان با عروج جان مادر به ملکوت از ابرهای اندوه تیره گشته است اما شما را نوید و هزاران مژده باد که محرم اسرار دوست شده و در جنت المأوا در جوار فاطمه زهرا مسکن دارد. تسلی مرا بپذیر که آرامش شما آرزوی من است.

♦♦♦♦

آنکه در کجاوه مرگ می نشیند، نه اسیرِ بودن که برگزیده تقدیر است. سفرِ جانِ علوی مادر گرانمایه شما را به ملکوت از لحاظ عدم رؤیت جسم پاکش به شما تسلیت می گویم. بابت اینکه بر بلندای آسمان عشق جای گرفته اندوه خاطرتان را بکاهید.

♦♦♦♦

شنیدم که کبوتر جان مادرتان به سوی آسمان رفیع رضوان الهی و ملکوت اعلا پرواز نموده است و دیگر نمی توانیم نسیم جان بخش او را استشمام نموده و گل روی ایشان را ببینیم. دل قوی دارید و تسلیت مرا بپذیرید که او هم اینک در جوار حضرت حق شادمان است و روح پاکش در جاودانگی آرامش یافته است.

شعر تسلیت مادر

قلبم شده رنجور ز هجران تو مادر

فکرم شده این گونه پریشان تو مادر

هرروز کنم آرزوی روی تو افسوس

دستم شده کوتاه ز دامان تو مادر

♦♦♦♦

زندگی راه درازیست، حریفش مرگ است

عمر یک قصه و خاتمه ظریفش مرگ است

زندگی یک غزل نیمه تمام است ای دل

که به هر وزن بگوییم ردیفش مرگ است

♦♦♦♦

آیینه صدق و صفا مادر بود

اسوه تقوا و وفا مادر بود

آنکه دلش خانه عشق خدا

حجت آیات خدا مادر بود

♦♦♦♦

این چه شمع است که خاموش نگردد هرگز

مرگ مادر که فراموش نگردد هرگز

♦♦♦♦

تو رها و ما اسیران ز غم تو گوشه گیران

همه ما به دام مانده، تو ز بند رسته مادر

♦♦♦♦

عمری شکیبا، درد کشیدی، چه بی صدا

یک روز عصر پریدی، چه بی صدا

راحت بخواب! ای گل نیلوفری، بخواب

ما مانده ایم و غربت بی مادری، بخواب

♦♦♦♦

شعله ای خاموش گشت و خانه ای بی نور شد

گوهر ارزنده ای پنهان به خاک گور شد

مادری شایسته از این عالم ناپایدار

چشم خود بربست و از چشم عزیزان دور شد

امیدواریم مجموعه پیغام های تسلیت مادر به شما در انتخاب پیغام مناسب برای تسلیت درگذشت مادر همکار، دوست یا آشنا یاری نموده باشد. به وسیله ارسال نظر بگویید کدام سبک پیغام تسلیت برای شما مفیدتر بوده است.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1472

به "مجموعه متن و پیغام تسلیت مادر دوست و همکار (صمیمانه و رسمی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه متن و پیغام تسلیت مادر دوست و همکار (صمیمانه و رسمی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید