محدودیت های کاروان ایران در توکیو چیست؟

به گزارش کتاب ارزان، کاروان ورزشی کشورمان مانند دیگر کشور ها در زمان المپیک با محدودیت هایی روبه روست که عدم اجرای آن ها جریمه هایی در پی خواهد داشت.

محدودیت های کاروان ایران در توکیو چیست؟

به گزارش فارس، با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شیوع نوع تازه این ویروس در سراسر دنیا ژاپن همچنان بازی های المپیک را در تاریخ 23 جولای (اول مرداد) برگزار خواهد نمود، اما محدودیت های شدیدی اعمال خواهد شد تا این اطمینان حاصل گردد المپیک ایمن و مطمئنی در کار خواهد بود.

با توجه به حضور 18 هزار ورزشکار و مربی در دهکده ورزشکاران، کمیته برگزاری بازی های توکیو اظهار داشت به علت محدودیت های ایجاد شده شرکت نمایندگان در این بازی ها نمی توانند 5 روز زودتر وارد دهکده شوند که کاروان ورزشی کشورمان هم از این امر مستثنی نیست که همین امر باعث شده تا رشته های مختلف نتوانند پیش از المپیک اردویی بلندمدت در شهر میزبان المپیک داشته باشند و یا ملاقات تدارکاتی برگزار نمایند.

توکیو چه محدودیت هایی را برای المپیک برنامه ریزی نموده؟

مهمترین موضوعی که شاید در فاصله کمتر از 2 هفته مانده به المپیک برای ورزش دوستان سوال باشد این است که کاروان ورزشی کشورمان در المپیک توکیو چه محدودیت هایی دارد و چه کار هایی باید پیش از اعزام و در طول برگزاری مسابقات انجام دهد؟

براساس اعلام کمیته برگزاری بازی های توکیو ورزشکاران اعزامی ملزم هستند 72 ساعت قبل از اعزام و 24 ساعت پس از آن، تست PCR دهند. بعلاوه در فردوگاه ها هم از شرکت نمایندگان تست گرفته می گردد و در صورتی که نمونه فردی مثبت باشد وی باید به قرنطینه برود. تیم های آزمایشگاهی هم در اردو مستقر هستند و به محض رسیدن به دهکده، مجدداً از شرکت نمایندگان تست کرونا گرفته خواهد شد. کمیته برگزاری بازی های توکیو در دهکده ورزشکاران کلینیکی ساخته که قرار است 20 پزشک به همراه 80 پرستار به صورت شبانه روز و شیفتی فعالیت نمایند.

ممنوعیت برگزاری جشن عمومی بعد از مدال

علاوه بر انجام تست PCR که قرار است در طول برگزاری المپیک به صورت تصادفی از شرکت نمایندگان گرفته گردد، محدودیت هایی هم در دهکده ورزشکاران اعمال خواهد شد. ورزشکاران اجازه برگزاری جشن پس از مسابقه را نخواهند داشت. بعلاوه از آن ها درخواست شده تا جایی که امکان پذیر است تنها غذا بخورند و از تجمع خودداری نمایند. استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هم از نکاتی است که بار ها مورد تاکید قرار گرفته و ورزشکاران به جز زمان غذا خوردن و مسابقه باید این مسائل را رعایت نمایند. ورزشکاران حاضر در المپیک به جز دهکده و محل برگزاری مسابقات مجاز به رفت و آمد در شهر نیستند و این اجازه را نخواهند داشت تا بازدیدی از سرزمین آفتاب داشته باشد. به نظر می رسد ژاپن با اعمال این قوانین تمایل ندارد در برگزاری این بازی ها به اسم میزبان ناموفق شناخته گردد. تمامی این شرایط برای ورزشکاران اعزامی کشورمان با برگزاری کارگاه ها و جلسات مختلف شرح داده شده و عدم رعایت قوانین در طول برگزاری المپیک باعث جریمه فرد متخلف خواهد شد.

ادامه شرایط اضطراری در توکیو و عدم حضور تماشاگران

با وجود اینکه قرار است از 12 روز دیگر بازی های المپیک آغاز گردد، اما شیوع ویروس کرونا باعث شد تا مقامات دولتی ژاپن تصمیم به ادامه شرایط اضطراری در توکیو و چند استان دیگر بگیرند. با این شرایط تصمیم بر این شد تا مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار گردد موضوعی که ممکن است برای بعضی از ورزشکاران خوشایند نباشد و ناراحتی آن ها را در پی داشته باشد.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هم با علم به این موضوع از ورزشکاران خواست که ناراحت موضوع نباشند چرا که برگزاری المپیک خود گام بزرگی محسوب می گردد و تماشاگران در داخل خانه هم می توانند نظاره گر مسابقات باشند؛ بنابراین ورزشکاران برای نخستین بار عرصه ای را تجربه خواهند کرد که در طول تاریخ المپیک بی سابقه بوده است.

با وجود اقدامات مقابله با کووید 19 و تدوین قوانینی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، باز هم نگرانی از شیوع کرونا در زمان المپیک وجود دارد، نکته ای که بار ها از سوی متخصصان پزشکی ژاپن در مورد آن هشدار داده شده است به همین علت از ورزشکاران خواسته شده قوانین ارائه شده را در طول المپیک رعایت نمایند تا این کشور بتواند بازی ها را ایمن و مطمئن برگزار کند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1767

به "محدودیت های کاروان ایران در توکیو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های کاروان ایران در توکیو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید