مدارس بازسازی گردیده مناطق زلزله زده کرمانشاه مستحکم هستند

به گزارش کتاب ارزان، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مدارسی که بعد از زلزله کرمانشاه بازسازی گردیده اند استحکام لازم را دارند و اطمینان می دهیم بر اثر پس لرزه ها تخریب نخواهند شد.

مدارس بازسازی گردیده مناطق زلزله زده کرمانشاه مستحکم هستند

به گزارش کتاب ارزان، مهرالله رخشانی مهر در آیین شروع سال تحصیلی جدید که همزمان با بهره برداری از 59 مدرسه بازسازی گردیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، امروز (اول مهر) در مدرسه قائم سرپل ذهاب برگزارشد، فضاهای آموزشی را از جمله مهمترین شاخص های توسعه یافتگی یک کشور دانست و اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی توجه ویژه ای به توسعه فضاهای آموشی داشته است.

وی اضافه کرد: سرانه فضای آموزشی از 1.5 مترمربع در سال های قبل از انقلاب اکنون به 5.2 مترمربع برای هر دانش آموز رسیده که رقم قابل توجهی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش معماری مدارس و فضاهای آموزشی را از دیگر نکاتی دانست که همواره مورد توجه بوده و یادآوری کرد: باید به سمت ساخت مدارس فاخر و با عمر مفید بالا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ایران کشوری زلزله خیز است و مدارس ما باید برای این منظور آماده باشند، اظهار کرد: مدارس باید آنقدر مقاوم باشند که اگر حادثه ای رخ داد به کانونی برای مدیریت بحران تبدیل شوند.

رخشانی مهر تاکید نمود: در زلزله کرمانشاه نیز بسیاری از مدارس در برابر زلزله کاملا مقاوم بودند و به محلی برای مدیریت بحران و ارائه خدمات به مردم تبدیل شدند.

به گفته این مسئول، مدارسی که آسیب دیدند نیز هیچکدام از مدارس جدید و ساخته گردیده بر اساس آیین نامه ها نبوده و همه مدارس تخریبی از مدارسی بود که در لیست تخریب و بازسازی قرار داشتند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه مدارسی که اکنون بازسازی می شوند نیز مقاوم و بر اساس آیین نامه ها خواهد بود، گفت: اطمینان می دهیم این مدارس در برابر پس لرزه ها مقاوم باشند.

به گفته رخشانی مهر، 78 مدرسه در مناطق زلزله زده کرمانشاه تخریب شد که اکنون با یاری خیرین بیش از 200 مدرسه در حال ساخت است.

وی با اشاره به بهره برداری از 59 مدرسه در مناطق زلزله زده کرمانشاه، اضافه کرد: مابقی این مدارس نیز تا سرانجام سال به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته این مسئول اکنون در مناطق زلزله زده در نواحی شهری بجز یک هنرستان در شهر ثلاث باباجانی دیگر مدرسه کانکسی نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 50

به "مدارس بازسازی گردیده مناطق زلزله زده کرمانشاه مستحکم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس بازسازی گردیده مناطق زلزله زده کرمانشاه مستحکم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید