بازسازی ساختمان: بازسازی باغ جهانی چهل ستون سرانجام یافت

به گزارش کتاب ارزان، بخش های مختلف عمارت چهل ستون در اصفهان به طور کامل بازسازی شد.

بازسازی ساختمان: بازسازی باغ جهانی چهل ستون سرانجام یافت

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

عاطفه بدر مدیر پایگاه عمارت چهل ستون از بازسازی پروژه هایی که از خردادماه امسال تا به امروز در دست انجام است یا به اتمام رسیده اطلاع داد.

مدیر پایگاه باغ جهانی چهل ستون گفت:

آفت زدایی و سم پاشی عمارت چهل ستون طبق روال هر سال در تاریخ 14 مردادماه امسال درحالی انجام گرفت که ادامه غبارروبی، بازسازی و تثبیت نقوش دیوارنگاره های تالار مرکزی عمارت چهل ستون به وسیله گروه کارشناسان تزیینات واحد امانی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان از دیگر فعالیت هایی بود که از خردادماه امسال صورت گرفت.

بدر اضافه کرد:

اجرای آسیب شناسی، غبارروبی و موزون سازی رنگ نقوش تزیینات چوبی پیشانی ضلع جنوبی عمارت چهلستون به وسیله پیمانکار، اتمام بازسازی و استحکام بخشی سازه و تزئینات چوبی پیشانی ضلع جنوبی عمارت چهل ستون، آغاز آسیب شناسی و اجرای عملیات پاکسازی از دیگر اقدامات بازسازیی بود که در این عمارت انجام گرفت. این درحالی است که استحکام بخشی و بازسازی کف دوپوش ایوان ستون دار، هم اکنون به وسیله پیمانکار در مرحله پاکسازی است.

مدیر عمارت جهانی چهل ستون اما به آسیب شناسی رطوبت پیرامون عمارت چهل ستون اشاره نمود و اضافه کرد:

یکی دیگر از اقداماتی که امسال صورت گرفت، آسیب شناسی رطوبت پیرامون عمارت و تعبیه سنسورهای دفع رطوبت در دو نقطه از کانال ها به روش نصب فن های اتوماتیک حساس نسبت به دفع رطوبت به منظور تعدیل رطوبت پیرامون عمارت چهل ستون بود. بعلاوه تهیه و تعبیه دوربین های مداربسته برای محوطه باغ جهت حفظ امنیت (حفاظت الکترونیکی)، تعمیر ترک خوردگی ها و بالازدگی بخشی از سنگ فرش ضلع شرقی باغ جنب استخر شرقی به وسیله پیمانکار انجام شد.

وی تاکید نمود:

یکی دیگر از اقداماتی که محوطه باغ چهل ستون انجام گرفت، رطوبت زدایی انبار بلااستفاده باغ و تعمیر و تجهیز آن به منظور ایجاد آبدارخانه جهت استفاده پرسنل چهل ستون بود. بعلاوه تعمیر و ساماندهی تجهیزات دفتر باغ، بازسازی و استحکام بخشی درب قدیمی ضلع شمالی چهلستون به وسیله پیمانکار که به زودی در محل اصل خود قرار خواهد گرفت از دیگر فعالیت های بازسازیی بود که انجام گرفت.

وی از نصب میله های فلزی روی رف های ایوان ها جهت جلوگیری از نشستن پرندگان و آسیبی که به وسیله فضولاتشان به تزئینات وارد می گردد، اطلاع داد و اضافه کرد:

سم پاشی، هرس درختان و گل کاری فصلی محوطه باغ به وسیله پیمانکار فضای سبز چهل ستون، اجرای عملیات سبک سازی دوپوش اتاق های جنوبی و شمالی عمارت چهل ستون و بازسازی و استحکام بخشی آن به وسیله پیمانکار، جمع آوری سوله سرویس های بهداشتی موقت، آسیب دیده و ناکارآمد ضلع شمال غربی باغ چهل ستون به منظور ایجاد فضای مناسب، ایمن سازی و اصلاح سیستم برق رسانی عمارت چهل ستون به وسیله پیمانکار، سنگفرش خیابان های ضلع شمالی باغ چهل ستون، غبارزدایی، بازسازی و روغن کاری در و پنجره های گره چینی عمارت چهل ستون، آغاز غبارروبی و پاکسازی و تثبیت تزئینات سقف ایوان ستون دار از جمله فعالیت های بازسازیی بود که از خردادماه امسال صورت گرفت و هم اکنون به انتها رسیده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1995

به "بازسازی ساختمان: بازسازی باغ جهانی چهل ستون سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان: بازسازی باغ جهانی چهل ستون سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید