احتیاج مُبرم انتاریو به نیروی کار

به گزارش کتاب ارزان، همانطور که قبلا در وبسایت و شبکه های اجتماعی خبرنگاران اعلام شد، دولت انتاریو در بودجه سال 2019 سهم قابل توجهی را به ایجاد مسیرهای مهاجرتی برای کارگران بخش تکنولوژی اختصاص داده است. 11 آوریل بود که انتاریو از بودجه 2019 رونمایی نموده و بیان کرد که در این بودجه مسیرهای مهاجرتی نو برای کارگران بخش فناوری تدارک دیده شده است با این هدف که مهاجران با مهارت بالا را به اجتماعات کوچک تر پیرامون انتاریو جذب کند. حالا پس از گذشت چند روز دولت انتاریو اعلام نموده است که این مسیرها نشان دهنده احتیاج مبرم این استان به نیروی کار است.

احتیاج مُبرم انتاریو به نیروی کار

سخنگوی وزارتخانه ای که بر برنامه مهاجرت استانی انتاریو نظارت دارد اعلام نموده است که پس از مشورت هایی که با صاحبان کسب و کار در سراسر انتاریو انجام شد تغییرات در بودجه سال 2019 اعمال گشت. سارا لترسکی مدیر ارتباطات وزارت توسعه مالی، اشتغال زایی و تجارت انتاریو در بیانیه ای گفته است که در استان انتاریو احتیاج مبرمی به بعضی مشاغل نظیر رانندگی کامیون، پرستار خانگی و تکنولوژی وجود دارد. این تغییراتی که ما در بودجه ایجاد نموده ایم راه را برای کارگران شاغل در بخش هایی متنوعی اعم از رانندگی کامیون تا تکنولوژی باز می نماید تا به انتاریو بیایند و به اقتصاد ما یاری نمایند و زندگی بهتری برای خود بسازند.

البته در این بودجه جزییات زیادی در خصوص این راستا مهاجرتی داده نشده است. در عین حال خانم لترسکی گفته است که این جزییات به زودی همراه با تغییراتی که در برنامه مهاجرت استانی ایجاد شده منتشر خواهد شد.

شورای نوآوران کانادا (CCI) از ایجاد این راستا مهاجرتی استقبال نموده و گفته است که احتیاج به کارگران بخش تکنولوژی در آینده از این هم بیشتر حس خواهد شد. این شورا نماینده شرکت های برتر در بخش تکنولوژی است که در استان انتاریو واقع شده اند و قبلا با برنامه مهاجرت استانی انتاریو برای ایجاد یک راستا مهاجرتی مختص کارگران بخش تکنولوژی رای زنی نموده است.

شورای نوآوران کانادا بعلاوه گفته است که تا سال 2021 حدود 220 هزار کارگر در بخش فناوری احتیاج خواهد بود و برای همین از جذب استعدادهای جهانی به وسیله مهاجرت کاری راهبردی استقبال نموده و گفته است که مهاجرین با استعداد و دارای مهارت بالا برای اقتصاد در حال رشد انتاریو حکم بنزین را برای موتور جت دارند.

لازم به ذکر است برنامه مهاجرت استانی تا کنون به وسیله راستا مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی به جذب کارگران ماهر در بخش تکنولوژی پرداخته است. ضمناً خوب است بدانید سابقه کار در بخش تکنولوژی یکی از پیش شرایط اصلی اولویت های سرمایه انسانی نیست.

البته این تغییرات یک شبه سر از بودجه سال 2019 انتاریو در نیاورده اند. پیش از این انستیتوی سیاست شمالی - (Northern Policy Insitute (NPI - کوشش هایی را برای ایجاد یک راستا مهاجرتی جهت بر طرف کرد احتیاج به نیروی کار در استان انتاریو انجام داده بود. حالا چارلز کرتویل رئدیس و مدیرعامل این انستیتو با خرسندی و تعجب گفته است که فکر نمی نموده کوشش هایش به این زودی به ثمر بنشیند.

البته به باور او این راستا مهاجرتی بیشتر بر حفظ و نگهداری مهاجران متمرکز است در حالی که این راستا مهاجرت استانی باید به احتیاجهای کارفرمایان و فرصت های شغلی مرتبط باشد. با اینکه آقای کرتویل از این بابت خوشحالی خود را ابراز نموده اما به نظر می رسد آنقدرها هم از این راستا مهاجرتی راضی نیست. او می گوید که این برنامه مهاجرتی بیشتر به جذب کارگران دارای مهارت بالا توجه دارد حال آنکه در انتاریو فرصت های شغلی زیادی وجود دارند که سطح مهارتی مورد احتیاج برای اجرای آنها میانه است. او مشاغل در بخش توریسم، انبارداری و فروشندگی را از جمله این مشاغل اسم نموده است که می توان برای بر طرف کردن احتیاج به نیروی کار در آنها به جذب مهاجران فکر کرد.

وی در ادامه ابراز امیدواری نموده که همانطور که در بودجه، وعده توسعه لیست مشاغل مورد احتیاج به وسیله راستا مهاجرتی Employer Job Offer: In-demand Skills داده شده است این اتفاق بیفتد و در مشاغلی نظیر پرستار خانگی و رانندگان کامیون مهاجر جذب گردد چرا که هر دوی این مشاغل در حال حاضر با کمبود نیروی کار روبرو هستند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1806

به "احتیاج مُبرم انتاریو به نیروی کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج مُبرم انتاریو به نیروی کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید