هواوی در برابر تحریم کنندگان خود می ایستد

شرکت هواوی از کوتاه امدن در برابر رقبا خسته شده و تصمیم دارد از این پس در برابر تحریم کنندگان خود موضع بگیرد.

هواوی در برابر تحریم کنندگان خود می ایستد

هواوی که بزرگترین تولیدنماینده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه نماینده موبایل در دنیا محسوب می گردد، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع اعلام نموده اند.

ماجرا از اوایل سال 2018 میلادی شروع شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که گوشی های هوشمند ساخت شرکت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می نمایند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا علیه ایالات متحده از آن ها استفاده کند.

بر اساس گزارش گاردین، همانطور که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان خاطرنشان نموده بودند، ایالات متحده آمریکا هنوز هم از کوشش برای جلوگیری از ادامه فعالیت شرکت هواوی و همچنین تخریب نام و آوازه این غول تکنولوژی چینی دست برنداشته است و سعی دارد به کشورهای هم پیمان خود در این خصوص هشدارهای جدی تری داده و از آنها درخواست کند که از ادامه فعالیت های شرکت هواوی در نصب تجهیزات و راه اندازی شبکه نسل پنجم اینترنت 5G جلوگیری به عمل بیاورند.

با این که دولت چین و شرکت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تکذیب نموده اند، اما به نظر می رسد که آمریکایی ها به کوشش برای جلوگیری از فعالیت آن ها و قطع همکاری سایر کشورها ادامه می دهند.

حالا به نظر می رسد که هواوی با انتشار پیغام جدیدی به مقامات و مسئولان مخابراتی در نیوزلند هشدار داده است که در صورت توقف فعالیت و ممنوعیت فروش تجهیزات و محصولات هواوی در این کشور، با مسائل متعدد و هزینه های هنگفتی روبرو خواهد شد که در نهایت به هیچ عنوان به نفع نیوزلند تمام نخواهد شد.

نیوزلند نیز به تبعیت از ایالات متحده آمریکا که به اتهام جاسوسی و تحویل اطلاعات خصوصی کاربران به دولت چین و همکاری با آن فروش و فعالیت هواوی را ممنوع و متوقف نموده بود، اعلام نموده بود که می خواهد فعالیت شرکت چینی هواوی را در این کشور ممنوع اعلام کند.

حالا به نظر می رسد که این شرکت به شدت از دست به یکی کشورهای متحد و هم پیمان ایالات متحده آمریکا ناراحت و خشمگین شده است و در پیغامی به نیوزلند نوشته است که تصمیم برای ممنوعیت محصولاتش درست همانند کنار گذاشتن تیم قدرتمند بازی راگبی برای این کشور است و آن را با چالش های زیرساختی و بزرگی روبرو خواهد ساخت.

ایسنا

منبع: انتخاب
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 11 دی 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 557

به "هواوی در برابر تحریم کنندگان خود می ایستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی در برابر تحریم کنندگان خود می ایستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید