چالش گارد ملی آمریکا با کرونایی شدن صدها پرسنل حین استقرار در واشنگتن

به گزارش کتاب ارزان، نیروهای گارد ملی آمریکا از ابتلای بسیاری از پرسنل این نیرو به کرونا، عدم رعایت نکات بهداشتی حین استقرار در واشنگتن در روزهای اخیر و چالش لجستیکی پیش رو در روزهای آینده خبر دادند.

چالش گارد ملی آمریکا با کرونایی شدن صدها پرسنل حین استقرار در واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه های آمریکایی در گزارشی به شرایط اسفبار نیروی گارد ملی آمریکا در جریان استقرار در شهر واشنگتن پس از حمله به کنگره و کوشش برای تامین امنیت حین برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور ایلات متحده اشاره نمود و به نقل از بعضی از این نیروها نوشت، اینک معین شده که آزمایش کرونای صدها نیروهای گارد ملی مستقر در واشنگتن مثبت بوده و بعضی موارد مشکوک در هتل های مجاور کنگره قرنطینه هستند.

به نوشته وبگاه آمریکایی پالتیکو سه عضو گارد ملی آمریکا گفتند که درحال حاضر آزمایش کرونای صدها نفر از نیروهای گارد ملی که پس از حمله 6 ژانویه به مرکز ایالات متحده در واشنگتن مستقر شدند مثبت بوده یا در هتل های اطراف قرنطینه شده اند. فرماندهی گارد ملی هم از انتشار تعداد موارد مثبت خودداری نموده، اما نیروهای گارد ملی و قانونگذاران نگران این هستند که ماجرای اعزام این نیروها به یک واقعه فراگیر مبدل گردد.

استقرار در گاراژ و یک سرویس بهداشتی برای 5 هزار نیرو

این مشکل پنجشنبه شب گذشته هنگامی بیشتر شد که به هزاران نظامی که در مرکز ایالات متحده مشغول انجام وظیفه بودند گفته شد ساختمانهای کنگره را تخلیه نموده و استراحت خود را بیرون و در گاراژهای پارکینگ مجاور انجام دهند. این نیروها مجبور شدند در مواردی در یک گاراژ استراحت نمایند که فقط یک سرویس بهداشتی برای 5000 نیرو در دسترس بود.

روی بلانت سناتور جمهوری خواه استان میسوری در واکنش به این خبر گفت، کمیته قوانین سنا در حال آنالیز این موضوع با تمرکز ویژه بر نگرانی در اجرای اقدامات احتیاطی ویروس کرونا از سوی نیروهای گارد ملی است. سناتورها گفته اند که تصمیم برای استقرار اجباری هزاران نیرو در یک پارکینگ خطر ابتلا به کرونا را ایجاد نموده است. سناتور مورفی در این باره گفت: فکر می کنم باید بفهمیم که چه اشتباهی اتفاق افتاده زیرا تصور می کنم برای آینده قابل پیش بینی به حضور گارد ملی در احتیاج خواهد بود.

چند سناتور دیگر آمریکایی هم در روزهای گذشته با تمرکز بر این موضوع حتی با فرماندهان گارد ملی و مقامات پلیس کنگره تماس گرفتند. سناتور جونی ارنست که خود 22 سال عضو گارد ملی بود گفت که او و دیگر قانونگذاران برای اطمینان از ایجاد محیط امن برای نیروهای مستقر در مرکز با مقامات گارد در ارتباط هستند.

تداوم استقرار محتمل نیروهای گارد و خطر ابتلا به کرونا

پالتیکو در ادامه نوشت، اگرچه بسیاری از اعضای گارد ملی مرکز را ترک کردند، اما هزاران نیرو برای تامین امنیت تا ماه مارس در این شهر مستقر خواهند ماند. یک مقام دفاعی گفت که گارد ملی انتظار دارد نهادهای فدرال تقاضای استقرار چند هزار نیرو را برای مقابله با ناآرامی های بیشتر در واشنگتن داشته باشند.

این نشریه در ادامه نوشت، یکی از اعضای گارد ملی که مایل به افشای هویت خود نبود، گفت که از زمان آغاز استقرار، فرماندهی گارد کوشش نموده طرحی جامع را برای آزمایش کرونای همه اعضا در بدو ورود به واشنگتن و قبل از بازگشت آنها اجرا کند. در روزهای اخیر هم کنگره اقدام های موثری را برای آزمایش همه 25000 نیرو، چه آنهایی که به ماموریت خود در واشنگتن ادامه می دهند و چه کسانی که این شهر را ترک می نمایند، انجام داده، اما علیرغم این کوشش ها، آزمایش کرونای بیش از 100 پرسنل گارد ملی مثبت بوده و چندصد نفر پس از قرار گرفتن در معرض یک مورد مثبت ابتلا یا بروز علائم در هتل های اطراف قرنطینه هستند.

ترک قرنطینه و عدم رعایت دستورهای بهداشتی

به گفته اعضای گارد ملی آمریکا، اقدامات مقابله با ویروس کرونا به طور ناهمگون اجرا شد. دو عضو گارد ملی در این زمینه گفتند که هنگام ورود به واشنگتن به چندین یگان فقط یک درجه تب سنج داده شد. یکی دیگر از اعضای گارد ملی مستقر در واشنگتن گفت که او و دیگران مجبور شدند آزمایش کرونا را خود انجام دهند. دیگران که در معرض ویروس کرونا بودند گفتند به علت احتیاج فوری به نیروها در روزهای منتهی به مراسم تحلیف، به آنها گفته شده بود که به علت احتیاج به نیروی بیشتر قرنطینه خود را نادیده بگیرند یا آن را کوتاه نمایند. یکی دیگر از اعضای گارد ملی آمریکا گفت که هنگام ورود به واشنگتن آزمایش ابتلا به کرونا ندادند و در اتاق ها و اتوبوس ها به طور فشرده کنار هم قرار گرفتند.

بسیاری از اعضای گارد ملی آمریکا به این نشریه آمریکایی گفتند که به یگان های آنها هیچ هدایت معینی در خصوص برنامه های آزمایش کرونا چه برای ورود به واشنگتن و چه قبل از عزیمت داده نشده بود. نیروهایی که در حال حاضر در قرنطینه به سرمی برند، با آغاز اعزام به مکان های قبلی خود با چالش لجستیکی روبرو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1797

به "چالش گارد ملی آمریکا با کرونایی شدن صدها پرسنل حین استقرار در واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش گارد ملی آمریکا با کرونایی شدن صدها پرسنل حین استقرار در واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید