چرا صبح ها سر درد می شویم

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - بسیاری از سردرد ها دارای خصوصیات منحصر به فردی است که یکی از آن ها زمان سردرد است؛ زمان، مکان، شدت و انتشار درد، عوامل تشدید کننده و عوامل تخفیف دهنده سردرد ها به این موضوع یاری می نماید که نوع سردرد را تشخیص دهیم و متوجه شویم کدام سردرد اهمیت بیشتری دارد و خطرناک است.

چرا صبح ها سر درد می شویم

به گزارش خراسان، سردرد های صبحگاهی از جمله سردرد های با اهمیت هستند و حتما باید مورد توجه قرار گیرند، به ویژه زمانی که بیمار از خواب بیدار می گردد و سردرد دارد، یعنی فرد شب بدون سردرد خوابیده و هنگامی که بیدار می گردد، دچار این عارضه است.

فشار خون بالا و سردرد

عمدتا سردرد هایی که مربوط به فشار خون بالا هستند، در خواب ایجاد می شوند و معمولا صبحگاهی هستند، بعلاوه بیمارانی که در خواب دچار وقفه تنفسی می شوند ممکن است این وقفه های تنفسی سبب کاهش اکسیژن رسانی به مغز گردد و بیمار با سردرد یا حالت گیجی و منگی از خواب بیدار گردد.

تومور مغزی و سردرد

آن دسته از سردرد های صبحگاهی که از اهمیت ویژه ای برخوردارند، سردرد هایی هستند که به علت تومور های مغزی رخ می دهند، بیمارانی که توده یا تومور در مغزشان است، هنگامی که می خوابند سردردشان تشدید می گردد چرا که هنگامی که می خوابند داخل تومور خون بیشتری جمع می گردد و خون بیشتر سبب افزایش حجم تومور و سردرد می گردد.

آرتروز گردن و سردرد

بعضی دیگر از سردرد های صبحگاهی به علت آرتروز در ناحیه گردن و فشار روی ریشه های عصبی گردنی به ویژه در اشخاصی که شرایط قرارگرفتن سرشان روی بالش به سمت بالاست و افراد مسنی که مسائل ستون فقرات دارند، ایجاد می گردد و افراد به علت خوابیدن و موقعیت قرار گرفتن سرشان روی بالش دچار این عارضه می شوند.

غلظت خون و سردرد

افرادی که دچار غلظت خون و چربی خون هم هستند دچار سردرد های صبحگاهی می شوند و صبح ها که از خواب بیدار می شوند، حالت گیجی و منگی دارند و هنگامی که راه می فرایند و مایعات می خورند، سردردشان بهتر می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1771

به "چرا صبح ها سر درد می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا صبح ها سر درد می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید