کشف آثار باستانی ایران در یک کشور اروپایی، کوشش پلیس بین الملل برای استرداد عتیقه ها

به گزارش کتاب ارزان، رئیس پلیس بین الملل ناجا از کشف تعدادی اشیاء عتیقه از جنس طلا و نقره در یکی از کشورهای اروپایی اطلاع داد.

کشف آثار باستانی ایران در یک کشور اروپایی، کوشش پلیس بین الملل برای استرداد عتیقه ها

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، هادی شیرزاد در تشریح این خبر گفت: براساس اعلام اینترپل یک کشور اروپایی، یکی از بانک های آن کشور قصد بازسازی بانک و بازگشایی صندوق امانات داخل بانک را دارد (به صاحبان صندوق های امانات نیز اطلاع می دهند که قصد بازگشایی صندوق ها را دارند) که در این جریان متوجه می شوند که صاحب یکی از صندوق ها تعدادی اشیاء عتیقه از جنس طلا و نقره را در صندوقش نگهداری می نماید.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، با آنالیز های کارشناسی توسط کارشناسان مجرب میراث فرهنگی، معین شد، اشیاء متعلق به دوران هخامنشی، اشکانی و ساسانی و صاحب صندوق نیز یک شهروند ایرانی است.

رئیس پلیس بین الملل ناجا اضافه کرد: پس از اطلاع اینترپل تهران از این موضوع با استعلامات صورت گرفته از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معین شد، اشیاء مورد نظر متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و در نهایت با هماهنگی مراجع قضائی تیمی از پلیس به محل سکونت متهم اعزام و نامبرده دستگیر شد.

بنابراعلام سایت پلیس، سردار شیرزاد گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، در خواست معاضدت قضائی به منظور استرداد اشیاء باستانی تهیه، ترجمه و از کانال ارتباطی اینترپل و همچنین مجاری دیپلماتیک به مقامات آن کشور ارسال و موضوع استرداد اموال در حال پیگیری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 996

به "کشف آثار باستانی ایران در یک کشور اروپایی، کوشش پلیس بین الملل برای استرداد عتیقه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آثار باستانی ایران در یک کشور اروپایی، کوشش پلیس بین الملل برای استرداد عتیقه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید