ادعای یک شرکت دارویی درباره واکسن کرونا

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگاران، شرکت داروسازی فایزر آمریکا روز آدینه ادعا کرد که واکسن ویروس کرونا ساخت این شرکت را تا انتها نوامبر (آذر ماه) برای دریافت مجوز به نهاد فدرال نظارت دارویی این کشور عرضه خواهد نمود.

ادعای یک شرکت دارویی درباره واکسن کرونا

به نوشته روزنامه فایننشال تایمز لندن، فایزر میخواهد نتایج آزمایش واکسن تازه ای را که به همراه شرکت بایوان تک آلمان برای مصونیت در برابر همه گیری ویروس کرونا ساخته است، در هفته سوم نوامبر برای دریافت مجوز اضطراری در اختیار سازمان فدرال غذا و داروی ایالات متحده قرار دهد.

آلبرت بورلا مدیر اجرایی فایزر در بیانیه ای گفت که این واکسن تا به امروز روی حدود 38 هزار تن در سراسر دنیا آزمایش شده است.

فایزر با توجه به اینکه تا به امروز به هیچ شرکت داروسازی خارج از روسیه و چین، مجوز کاربرد واکسن داده نشده است، در این رقابت پیشتاز به شمار می رود.

با اینکه بر اساس بیانیه خانم بورلا، آزمایش های این واکسن به خوبی پیشرفت نموده است، اما تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان ماه) آمریکا در دسترس همگان قرار نخواهد گرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش از این وعده داده بود، واکسن کرونا در چند هفته آینده (تا پیش از برگزاری انتخابات سوم نوامبر/13 آبان) در دسترس خواهد بود، اما مقام های دارویی آن را بخشی از کارزار انتخاباتی او دانسته بودند.

بورلا در یادداشتی برای کارکنان فایزر که به دست فایننشال تایمز نیز رسیده، نوشته است: تشدید رجزخوانی های سیاسی درباره ساخت و زمان بندی عرضه واکسن کرونا، موجب کاسته شدن از اعتماد همگانی می گردد. برای فایزر اطمینان از موثر بودن این واکسن تا انتها اکتبر (اوایل آبان) امکان پذیر بود، اما ممکن است این اطلاعات بنابر تغییرات در میزان ابتلای شرکت کنندگان در آزمایش ها، زودتر یا دیرتر منتشر گردد.

فایزر برای دریافت مجوز ار سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید دستکم نیمی از اطلاعات مربوط به ایمنی شرکت کنندگان در آزمایش هایش را به همراه جزئیات واکنش آنها در مدت 2 ماه پس از دریافت آخرین واکسن، در اختیار این نهاد نظارتی قرار دهد.

واکسن تولیدی فایزر و بایوان تک که بر اساس فناوری نوین ام آر آن ای ساخته شده، در 2 مرحله تزریق می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1289

به "ادعای یک شرکت دارویی درباره واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای یک شرکت دارویی درباره واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید