بورس کالا برای شروع معاملات بورس مسکن اعلام آمادگی کرد

به گزارش کتاب ارزان، خبرنگاران: مدیر مطالعات مالی شرکت بورس کالای ایران از آماده بودن دستورالعمل ها و سامانه های مرتبط با معاملات مسکن در بورس کالا اطلاع داد.

بورس کالا برای شروع معاملات بورس مسکن اعلام آمادگی کرد

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش کتاب ارزان به نقل از مهر، جواد فلاح در یک برنامه رادیویی گفت: برای این موضوع ابزارهایی که طراحی و پیش بینی شده در قالب آن ابزارها بتوانیم یکسری معاملات مسکن را در بورس کالای ایران اجرایی کنیم.

وی گفت: یکی از این ایده ها که دستورالعمل معاملاتی آن اجرایی شده و به قولی سامانه معاملاتی آن هم برای استارت معاملات آماده است، بحث عرضه اموال مازاد دولت، زمین های دولتی و… است که اکنون در قالب مزایده ها توسط نهادهای مختلف دولتی و بخش عمومی واگذار می گردد.

مدیر مطالعات مالی بورس کالای ایران اضافه نمود: ایده های دیگری وجود دارد مثل قرارداد سلف موازی استاندارد یا پیش فروش مسکن به وسیله بازار سرمایه که آن هم دارای دستورالعمل و سامانه معاملاتی آماده است.

وی اضافه نمود: یکسری ایده های دیگری نیز مانند بحث تهاتر مسکن در مقابل مصالح یا پیمانکاری مثل ایجاد قراردادهای آینده روی یونیت های صندوق های املاک و مستغلات وجود دارد که در مرحله طراحی و تدوین مقررات قرار گرفته است.

فلاح بیان داشت: یک سری ایده ها هم از قبل عملیاتی و با مسائلی روبرو شده مثل صندوق زمین و ساختمان، صندوق املاک و مستغلات و صندوق پروژه که در حال رایزنی برای برطرف مسائل این صندوق ها هستیم.

وی ادامه داد: هریک از این ایده ها در دل خود هدفی را دنبال می نماید برای مثال در بحث انتشار اوراق سلف موازی استاندارد حوزه مسکن به دنبال آن هستیم که منابعی از بازار سرمایه جمع آوری شده و در اختیار سازنده قرار گیرد که برآیند این موضوع، رشد عرضه املاک خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1051

به "بورس کالا برای شروع معاملات بورس مسکن اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس کالا برای شروع معاملات بورس مسکن اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید