خبرنگاران زوجین 2 فرزند 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می نمایند

به گزارش کتاب ارزان، تهران - خبرنگاران - عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی به معافیت های مالیاتی و وام مسکن زوجین اشاره نمود و گفت: در لایحه بودجه پرداخت وام برای زوجینی که 2 فرزند داشته باشند، پرداخت 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

خبرنگاران زوجین 2 فرزند 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می نمایند

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

سید شمس الدین حسینی سه شنبه شب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اضافه نمود: بر اساس این تصمیم قرار است به ازای هر فرزند 100 میلیون تومان و در مجموع 200 میلیون تومان تسهیلات برای خرید مسکن در اختیار زوجین جوان قرار گیرد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد شرح داد که اگر زوجین فاقد فرزند باشند در این صورت هر کدام از زوجین جوان 50 میلیون تومان و در مجموع 100 میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است و زوجین دارای یک فرزند باشد تا 160 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می نمایند.

حسینی تاکید نمود: در لایحه بودجه 1400 توجه به امور اجتماعی و معافیت های مالیاتی حقوق ودستمزدها مورد توجه جدی نمایندگان مجلس نهاده شده تا آنهایی که حقوق کمتری دارند، مالیات کمتر و آنهایی که حقوق بیشتری دارند، مالیات بیشتری بپردازند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اگر ما به دنبال اصلاح ساختار بودجه دولت هستیم باید بتوانیم با منابع کمتری که در اختیار دولت است کارهای بزرگی را انجام دهیم و در این راستا باید از منابع مالی بازار سرمایه به خوبی باید استفاده کنیم.

حسینی شرح داد که نمونه استفاده از منابع مالی بازار سرمایه در ساخت پروژه های آزادراهی است که دریافت عوارض آزادراهی هنگام بهره برداری از آزادراه ، هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه را بدون نگرانی به سرانجام می رساند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد یادآورشد: این اقدام سبب شده که تا به امروز بار مالی انجام بعضی از پروژه ها از دولت برداشته شده اما انجام پروژه ها با سرعت بیشتری دنبال شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: برای ما مهم این است اگر در انجام پروژ های سود کمتری عاید سرمایهگذاران پروژه می گردد دولت می تواند سود و ارزش اضافه نموده آن را تضمین کند و این باعث بازدهی سرمایه های بازار سهام خواهد شد.

وی به مالیات های حقوق و دستمزد کارکنان دولت اشاره نمود و شرح داد که در پرداخت حقوق و دستمزدها ما باید بهره وری و کارایی افراد مشخص گردد و برای برقراری عدالت در پرداخت ها ما نظام پلکانی مالیات ها را وضع کردیم و رفته رفته به جای کاهش فاصله مطلق حقوق ها، به دنبال تفکر فاصله نسبی بین حقوق ها هستیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی گفت : قرار است که حقوق کارکنان دولت در سال آینده 25 درصد افزایش یابد اما ما حداکثر حقوق را از 21 درصد به 15 درصد کاهش دادیم ولی هنوز این پیشنهاد ما تصویب نشده است و هر فردی که حقوق 4 میلیون تومانی دارد از پرداخت مالیات معاف خواهد بود و از 4 تا 8 میلیون تومان 10 درصد مالیات خواهند داشت.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد تاکید نمود: همچنین برای شفافیت پرداختی ها به کارکنان دولت قرار شده است که از خرداد ماه 1400 تمام حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت در پایگاه اطلاع رسانی پاکنام و سایر پایگاه های اطلاع رسانی حقوق و دستمزد به ثبت برسد.

حسینی شرح داد: در مجموع طبق قانون تامین کالاهای عمومی با دولت است اما فراوری کالا با دولت نیست و تجربه نشان داده است که فراوری باید در دست بخش خصوصی باشد، تا بتوانیم به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: کار دولت تامین زیربناهای مورد احتیاج کشور است و اصل 44 قانون اساسی صراحت دارد که اگر جایی دولت تکلیفی را وضع کرد باید ضرر و زیان ناشی از این تکلیف توسط دولت برآورده گردد.

رییس کمیته مالی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه تلویزیونی به معافیت های مالیاتی واحدهای صنفی به علت کرونا اشاره نمود و گفت: در لایحه بودجه سال 1400 نمایندگان مجلس پیشنهاد داده اند که تمام واحدهای صنفی به علت کرونا از 100 میلیون تومان مالیات معاف شوند و میزان معافیت مالیاتی شرکت های مالی نیز ناشی از کرونا حدود 5 درصد مشخص شده است.

جعفر قادری اضافه نمود: همچنین در لایحه بودجه 1400 معافیت مالیاتی هنرمندان تا سقفی معاف شده و از انتشار کتاب هایی مثل کتب یاری درسی و آموزشی مالیات دریافت خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی شرح داد که از طرفی حقوق گمرکی برای واردات بعضی از کالاهای مورد احتیاج دستگاه های اجرایی مانند اورژانس از پرداخت حقوق گمرکی معاف شده است.

رییس کمیته مالی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد دولت برای افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان دولت اشاره نمود و شرح داد که نتیجه نهایی در خصوص سقف این پیشنهاد فردا در کمیسیون تلفیق تصمیم گرفته خواهد شد تا پس از جمع بندی نهایی سقف افزایش حقوق کارکنان دولت نهایی گردد.

قادری گفت که در بودجه سال آینده پیشنهاد بعضی از نمایندگان این است که سقف پاداش سرانجام خدمت کارکنان دولت 7 برابر حداقل حقوق مشخص گردد در حالی که این پاداش پیش از این سقف نداشت و هرگونه پرداختی به کارکنان دولت و یا شهرداری ها نیز باید در سامانه مربوطه حقوق ها بگیران به ثبت برسد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی شرح داد : برای تسریع در پروژه های عمرانی قرار است با ایجاد صندوق های پروژه و جمع آوری منابع مالی خرد، انجام پروژه های عمرانی در کشور به صورت گسترده بسرعت عملیاتی گردد.

رییس کمیته مالی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر ما بتوانیم نقدینگی را به طرف فراوری و تکمیل زیر ساخت های مورد احتیاج کشور سوق دهیم بخش عمده ای از مسائل کشور حل وفصل می گردد که نمونه ای از آن در ساخت آزادراه غدیر با 7 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به سرانجام رسید و مورد بهره برداری نهاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1544

به "خبرنگاران زوجین 2 فرزند 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زوجین 2 فرزند 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید