درخواست محافظه کاران از کامرون برای ایجاد سمت وزیر اول انگلیس

خبرنگاران: اعضای حزب محافظه کار انگلیس از نخست وزیر این کشور خواستند تا در واکنش به عدم استقلال اسکاتلند سمت وزیر اول را در دولت این کشور ایجاد کند.

درخواست محافظه کاران از کامرون برای ایجاد سمت وزیر اول انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، در آستانه برگزاری اجلاسی برای تمام اقلیت های حزب محافظه کار در انگلیس اعضای این حزب از دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور از وی خواستند تا سمت وزیر اول را در دولت ایجاد کند.

مقامات بلندپایه تمام شاخه های حزب محافظه کار برای تصمیم گیری درباره این مسئله احضار شدند که اعضای مجلس اسکاتلند اجازه رای دادن درباره موضوعاتی که تنها به انگلیس مربوط می شوند را داشته باشند یا خیر.

در آخرین کوشش مقامات انگلیس برای جلوگیری از استقلال اسکاتلند نخست وزیر این کشور به مردم اسکاتلند این قول را داد که امتیازات و قدرت بیشتری مانند کنترل بیشر بر مالیات ها و وضعیت رفاهی در اختیار مجلس اسکاتلند قرار خواهد گرفت. با اینحال اندکی پس از اعلام نتایج و عدم استقلال اسکاتلند نخست وزیر انگلیس در جهت کاهش عصبانیت محافظه کارها به دلیل امتیازاتی که وی به اسکاتلندی ها داده بود قول تفویض اختیارات بیشتر در سراسر پادشاهی متحد را داد.

بسیاری از محافظه کاران مصمم هستند که تنها آن دسته از اعضای مجلس که عضو حوزه انتخاباتی انگلیس هستند در مواردی که مربوط به کشور انگلیس است حق رای دارند. این بدان معناست که اعضای مجلس عوامی که از اسکاتلند انتخاب شده اند در مسائلی مانند وضعیت سیستم بهداشتی در منطقه انگلیس حق رای نخواهند داشت.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 13 آذر 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 495

به "درخواست محافظه کاران از کامرون برای ایجاد سمت وزیر اول انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست محافظه کاران از کامرون برای ایجاد سمت وزیر اول انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید