درخواست مناظره نوبخت با نماینده دولت درمورد حواشی انتشار اوراق

به گزارش کتاب ارزان، نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در دولت روحانی در پیامی به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور درخواست مناظره با نماینده دولت را در صدا و سیما بیان کرد.

درخواست مناظره نوبخت با نماینده دولت درمورد حواشی انتشار اوراق

چندی قبل محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم در توییتی گفت که با انتشار 311.5 هزار میلیارد تومان اوراق مالی، دولت سیزدهم در کمتر از دو سال بیش از 8 سال فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم، انواع اوراق مالی منتشر کرد.

وزارت اقتصاد: دولت حسن روحانی 530 همت اوراق منتشر کرد؛ دولت سیزدهم، 306 همت

به همین دلیل وزارت مالی در پاسخ به اظهارات محمدباقر نوبخت درباره عملکرد دولت سیزدهم در انتشار اوراق مالی اسلامی اعلام نمود: مجموع مبالغ انتشار اوراق مالی اسلامی در دولت های یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ظرفیت های قانونی، از سال 1392 تا تاریخ 14 مرداد ماه سال 1400 (زمان تحلیف رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی) حدود 531 هزار میلیارد تومان و در مقابل مبلغ انتشار اوراق مالی اسلامی در چارچوب ظرفیت های قانونی، از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم (از 14 مرداد ماه سال 1400) تا پایان سال 1401، معادل 306 هزار میلیارد تومان است.

از سوی دیگر احسان خاندوزی سخنگوی مالی دولت در پاسخ پرسشی مبنی بر ادعای رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم درباره حجم انتشار اوراق در دولت سیزدهم، گفت: مقایسه ارقام مطلق و اسمی برای سال های مختلف مقایسه نادرستی به لحاظ تخصصی و کارشناسی است و این نحوه مقایسه جای تعجب دارد.

درخواست مناطره نوبخت

اما به تازگی این ماجرا وارد فاز جدیدی شده است و معاون رئیس جمهور در زمان دولت حسن روحانی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور نوشت: گزارش ارسالی، حاکی از ادعای نادرست همکاران شما در بدهی 535 همتی اوراق در دولت قبل است.

نوبخت در ادامه تاکید نموده است، با وجود ادعا های مشابه در دو سال گذشته، جهت پایان دادن به این شرایط، مقرر فرمایید در رسانه ملی، نماینده دولت و اینجانب در حوزه اقتصاد جوابگوی مردم باشیم.

منبع: انتخاب

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1402 بروزرسانی: 13 مرداد 1402 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2306

به "درخواست مناظره نوبخت با نماینده دولت درمورد حواشی انتشار اوراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مناظره نوبخت با نماینده دولت درمورد حواشی انتشار اوراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید