شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2020 چیست؟

به گزارش کتاب ارزان، بسته شدن مرزها در بیستم ماه مارس سال 2020، تأثیرات قابل توجهی بر میزان خالص مهاجرت خارجی یا همان تعداد افرادی که در یک سال به استرالیا می آیند، گذاشته است. بدین شکل که نرخ پذیرش مهاجر استرالیا به کمترین میزان خود طی ده سال گذشته رسیده است. همین مسئله روی شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در استرالیا و برنامه های اسکیل ورکر تاثیراتی داشته که در این متن به آن خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2020 چیست؟

با این حال، دولت استرالیا قبول دارد که مهاجرین و سرمایه گذاری در استرالیا می تواند نقش فوق العاده مهمی در بهبود و ترمیم اقتصاد استرالیا پس از دوران شیوع کرونا یا COVID-19 داشته باشد. بنابراین شرایط ویزای سرمایه گذاری در استرالیا آسان تر خواهد شد و بدین ترتیب شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2020 نیز ساده تر می شود.

اما سوال اینجاست که شرایط مهاجرت به استرالیا چگونه خواهد بود؟

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی موسسه مهاجرت به استرالیا، ظرفیت صدور دعوتنامه برای ویزاها در سال 2020 در همان سطوح معین شده برای سال اقتصادی قبلی باقی مانده، که در واقع 160 هزار جایگاه می باشد و به شرح ذیل دسته بندی شده است؛

  • 79،600 جایگاه برای کارمندان ماهر یا اسکیل ورکر
  • 77،300 جایگاه برای مهاجرت خانوادگی
  • 100 جایگاه برای افرادی با شرایط ویژه
  • و 3،000 جایگاه برای ویزای کودک

برنامه های جدید دولت برای مهاجرت به استرالیا و تغییر برنامه های صدور ویزای استرالیا

بر اساس شرایط موجود و پاندمی کرونا، تغییرات قابل توجهی در فرایند اولولیت های اخذ ویزاهای اسکیل ورکر یا مهارتی و ویزاهایی کارآفرینی و نوآوری، ویزای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا ایجاد شده است. برای مثال ویزای موقت 489 که پیشتر به نیروهای کاری ماهر یا همان اسکیل ورکر اختصاص داشت، در ماه نوامبر سال 2019 حذف شد و ویزای 491 با اجازه اقامت پنج سال با شرط حداقل سه سال کار در مناطق کم جمعیت استرالیا (شهرهایی به غیر از سیدنی، ملبورن و بریزبین) جای آن را گرفت. البته ویزای 491 جدید نقاط مثبت خود را دارد و متقاضی به صورت رایگان بیمه می شود. 500 شغل مختلف، این اجازه را خواهند داشت که برای این ویزا اقدام کنند. علاوه بر این ویزای جدید 15 امتیاز به پفراینده متقاضی اضافه می کند، در حالیکه ویزای قدیمی، تنها 10 امتیاز داشت.

طی شیوع پاندمی کرونا شرایط مهاجرت به استرالیا کمی تغییر کرده و ارسال دعوتنامه های هدفمند ماهیانه کمتر شده است، اما دولت استرالیا احتیاجمند آن است که بخش های مهم سازوکار اقتصاد خود را تقویت کرده تا بتواند شرایط کلی را پس از شیوع کرونا یا COVID-19 بهبود بخشد. در حال حاضر پزشکان، پرستاران و به طور کلی کادر درمان و محققین این حوزه شرایط بهتری برای اخذ ویزای مهارتی استرالیا را دارند. همچنین اوضاع برای اخذ ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا بسیار بهتر شده است.

شرایط صدور ویزای سرمایه گذاری در استرالیا به چه شکل بهتر شده است؟

همان طور که گفتیم دولت استرالیا احتیاج دارد که سازوکار اقتصادی خود را بهبود ببخشد و به همین دلیل مهاجرت سرمایه گذاران جدید می تواند نوید آینده ای مثبت را برای اقتصاد این کشور بدهد. به همین دلیل، در سال اقتصادی جاری جدید ظرفیت دعوت نامه این ویزا دو برابر شده است و دارندگان این ویزا برخلاف دیگر ویزاها موجود، حتی در شرایط فعلی نیز اجازه ورود به استرالیا را داشته و قادرند ویزای خود را به جای دو سال تا چهار سال (تا اطلاع بعدی) نیز تمدید کنند.

چه تغییراتی در برنامه مهاجرت استرالیا برای سال اقتصادی 21-2020 اعمال خواهد شد؟

طبق اعلام سازمان مهاجرت استرالیا، برنامه فعلی مهاجرت برای سال اقتصادی 21-2020 از جمله مقدار و ترکیب مهاجرین تا اطلاع ثانوی مثل گذشته باقی خواهد ماند، چرا که دولت استرالیا در حال حاضر روی تاثیرات اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی پاندمی کرونا و شیوع COVID-19 تمرکز کرده تا مسائل پیش آمده را حل نماید.

بنابراین پرستاران، پزشکان و متخصصین بهداشتی شانس بسیار بالاتری برای اخذ اقامت از طریق ویزاهای مهارتی و ویزاهای کار استرالیا را دارند چرا که دولت استرالیا برای بهبود شرایط کادر پزشکی و درمان خود به این گونه افراد بیشتر از قبل احتیاج دارد.

بهترین راه ایرانیان برای اطلاع از شرایط مهاجرت به استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

موسسه کاریابی بین المللی سامانده با ثبت حقوقی موسسه رانیکا ملل پاسارگاد با بهره گیری از تجربیات 15ساله مدیران پیروز خود در زمینه اخذ ویزا برای کارجویان استرالیا و همچنین آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات موجود در این زمینه قادر است بهترین گزینه های مورد احتیاج را در اختیار کارجویان قرار دهد. علاوه بر این می تواند با سنجش توانایی ها و علایق افراد و مشاوره های منحصر به فرد، بهترین و عملی ترین پیشنهاد را به متقاضیان ارائه دهد چرا که از تخصص، دانش و تجربه سال ها فعالیت در این عرصه کمک می گیرد تا موثرترین شیوه را با کمترین هزینه های اقتصادی و زمانی برای مشتریانش فراهم کند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1343

به "شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2020 چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2020 چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید