نگرانی از ویروس های خطرناک دربازارهای خیس دنیا

به گزارش کتاب ارزان، درپی شیوع ویروس خطرناک کرونا در دنیا، درخواست ها برای تعطیلی بازارهای خیس به عنوان مامن ویروس های مهلک افزایش یافته است این بازارها فقط مختص کشور چین نیست و در دیگر نقاط دنیا نیز وجود آن از چشمان مردم پنهان نیست بازارهایی رو باز که حیوانات وحشی و غیروحشی در آنها به طرز بدی نگهداری و کشته می شوند.

نگرانی از ویروس های خطرناک دربازارهای خیس دنیا

تصاویری که انجمن برابری حیوانات در رسانه ها پخش نموده است نشان می دهد چطور در سطح این بازارها در بعضی از کشورهای دنیا، حیوانات وحشی در بدترین و زجر آورترین شرایط نگهداری می شوند در این بازارهای روباز که به بازارهای خیس شهرت پیدا نموده اند حیوانات کشته می شوند برای اینکه مشتریانی هستند که به دنبال مصرف گوشت آنها هستند.

این انجمن، کشتار این حیوانات و سلاخی کردن آنها را در بدترین، غیرایمن ترین و غیربهداشتی ترین شرایط مورد مذمت و انتقاد قرار داده و از سازمان ملل خواسته است تا این بازارها راتعطیل کند.

در این بازارهای خیس حیوانات به شکل غیربهداشتی نگهداری می شوند و خونی که در موقع کشتن از آنها روی زمین می ریزد و گوشتی که مشتریان از آن استفاده می نمایند جملگی می تواند باعث انتقال ویروس های مرگبار گردد برای همین است که امروز بسیاری از رسانه های دنیا می نویسند ویروس کرونا جدید تنها یکی از هزاران ویروس خطرناکی است که امروز دنیا و بشریت را تهدید می نماید.

متوقف کردن بازارهای خیس و جلوگیری از زجر دادن و کشتن این حیوانات آنهم فقط برای دلخوشی معدودی مشتری، از جمله درخواست های دنیای پس از شیوع کرونا 2019 به حساب می آید تارنمای انیمال ایکوالیتی در گزارشی به بازار خیس شهر ووهان در مرکز چین که ادعا نموده است کرونا از آنجا به دیگر نقاط چین و دنیا سرایت کرد اشاره می نماید و وجود این حیوانات وحشی و کشتار آنها و مصرف گوشتشان را خطری عظیم می داند.

گزارش مدعی است ویروس های مختلفی از این گونه بازارها به بیرون سرایت نموده است از جمله آنها می توان به ویروس سارس و کرونا جدید اشاره نمود غیربهداشتی بودن این بازارها، خون حیوانات که روی سنگفرش بازارها ریخته است و همچنین نگهداری از حیوانات در قفس های آلوده، همگی زمینه ای برای شیوع ویروس های مرگبار است.

چین از جمله اولین کشورهایی بود که خیلی زود پس از شیوع کرونا جدید با تصویب قانونی، تجارت و مصرف این حیوانات وحشی را که بعضا با حیوانات اهلی و غیروحشی در یک بازار نگهداری می شوند، ممنوع نمود.

انجمن دنیای برابری حیوانات تاکید می نماید بعد از چین حالا نوبت کشورهای دیگر است که چنین بازارهایی را فورا متوقف و تعطیل نمایند و تجارت این حیوانات و مصرف گوشت آنها را ممنوع نمایند و به این ظلم عظیم علیه حیوانات و انسان سرانجام دهند.

بنا به گزارش این انجمن، این بازارها برای حیوانات چون جهنم و برای انسان ها تهدید و خطر عظیم امنیتی و بهداشتی هستند و باید به فعالیت آنها سرانجام داده گردد انجمن فراخوان دنیای داده و ازمردم سراسر دنیا دعوت نموده است تا از سازمان ملل بخواهند این بازارهای خیس را در هر جا هستند، تعطیل کند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 959

به "نگرانی از ویروس های خطرناک دربازارهای خیس دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از ویروس های خطرناک دربازارهای خیس دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید