چگونه دمای اتاق می تواند بر نمره آزمون افراد تاثیر بگذارد؟

به گزارش کتاب ارزان، اگر قصد گرفتن آزمون را دارید، بهتر است ابتدا ترموستات جلسه امتحان را آنالیز کنید، زیرا تحقیقات نو نشان می دهد که درجه حرارت اتاق، بر نمره ریاضی و آزمون های شفاهی دختران و پسران تاثیر می گذارد.

چگونه دمای اتاق می تواند بر نمره آزمون افراد تاثیر بگذارد؟

به طور خاص، وقتی درجه حرارت گرم تر باشد، دختران نمره بالاتری را به خود اختصاص می دهند. برعکس، هنگامی که جلسه امتحان خنک تر باشد، پسران بهتر عمل می نمایند. به گفته نویسنده تحقیق، تام چانگ از دانشکده کسب و کار مارشال دانشگاه کالیفرنیا، بسیاری از نظرسنجی ها نشان می دهد که زنان تمایل بیشتری به حضور در دماهای بالاتر محیط دارند، اما در این مطالعه آنالیز خواهد شد که چگونه دمای اتاق می تواند تفاوت های عملکرد ذهنی را تحت تاثیر قرار دهد.

این تحقیق شامل 542 دانش آموز آلمانی در 24 گروه بود که آزمون منطق، ریاضی و آزمون های شفاهی را در اتاق هایی برگزار کردند که دمای آنها حدود 61 تا 91 درجه فارنهایت (16 تا 32 درجه سانتی گراد) بود. شرکت نمایندگان بر اساس امتیازات خود، پاداش نقدی دریافت کردند.

زنان، که 41 درصد از شرکت نمایندگان را تشکیل می دادند، در ریاضیات و آزمون های شفاهی، هنگامی که دمای اتاق در بالاترین حد خود بود، برترین نمرات را کسب کرند. در حالی که مردان به طور کلی در دماهای سردتر بهتر عمل می کردند.

عملکرد بهبود یافته زنان در دماهای گرمتر بیشتر از کاهش عملکرد مردان در همین دما بود.

طبق مطالعه منتشر شده در 22 مه (1 خراد 98) در مجله PLOS ONE، دمای اتاق بر عملکرد آزمون منطق تاثیری نمی گذارد.

یافته ها نشان می دهد که دما ممکن است بیشتر از فقط راحتی تاثیر بگذارد. تام چانگ می گوید: تغییرات عادی در دمای اتاق می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد شناختی تاثیر بگذارد و در مردان و زنان متفاوت باشد.

محققان اظهار داشتند که این آزمایش بر روی یک گروه نسبتا مشابه از دانش آموزان آلمانی انجام شد، بنابراین یافته ها ممکن است برای گروه های دیگر متفاوت باشد.

منبع: فوت و فن / webmd.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2148

به "چگونه دمای اتاق می تواند بر نمره آزمون افراد تاثیر بگذارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه دمای اتاق می تواند بر نمره آزمون افراد تاثیر بگذارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید